Menu
WomanOnly
Domácnost

5 prohřešků, kterých se skoro každý dopouští v koupelně

Myslíte si o sobě, že jste velmi pečlivá, co se týče hygieny? Možná to tak opravdu je a nedopouštíte se ani jednoho následujícího prohřešku, ale většiny lidí se týká nejméně polovina těchto nešvarů. Přečtěte si o běžných koupelnových chybách, které nám už připadají zcela normální. 

1. Nezavíráte víko od toalety

Možná, že jsou u vás na denním pořádku hádky s partnerem o tom, jestli má být prkénko nahoře, či dole. Napadlo vás ale takhle řešit také víko toalety? 60% dotazovaných lidí v průzkumu uvedlo, že víko před spláchnutím nezavírá. Před každým spláchnutím byste ale měla víko nejprve zavřít a až poté spláchnout.

Pokud tak neučiníte, všechny bakterie z toalety se rozvíří do okolního vzduchu a usadí se třeba na zubním kartáčku nebo čistém ručníku. Osvojte si tedy správné návyky a začněte víko od toalety zavírat.

2. Zubní kartáček ve skříňce

Další velmi rozšířeným nešvarem je kartáček v uzavřené skříňce. Mnoho lidí má nad svým umyvadlem umístěnou skříňku se zrcadlem, ve které mají uschované líčidla, parfémy a právě již zmiňované zubní kartáčky. To je ale velká chyba. Kartáček totiž nemůže pořádně vyschnout a vytváří se tak perfektní prostředí pro bakterie.

Svůj zubní kartáčky proto umístěte do skleničky nebo kelímku do otevřeného prostoru, aby pořádně vyschly. Jednotlivé kartáčky by se také neměly dotýkat svými štětinami, aby nedocházelo k zbytečnému množení bakterií.

3. Špinavé ručníky

Pokud si pod pojmem špinavý ručník představujete opravdu viditelně umazaný ručník, pak jste na omylu. Ručníky by se totiž měly vyměňovat minimálně jednou za týden.

Ručníky se ale musí po každém použití nechat pořádně vyschnout. Nejlepší je rozprostřít ručník na topení nebo speciální koupelnové tyče. Na klasických věšácích totiž ručník nikdy úplně neuschne a ve vlhkých záhybech se poté množí bakterie.

4. Nevětraná místnost

V koupelně se často zapomíná na pravidelné větrání. Pravděpodobně je to proto, že lidé chtějí mít v koupelně teplo, aby mohli v klidu relaxovat. To je samozřejmě v pořádku, ale když z koupelny odcházíte, měla byste jí nechat důkladně vyvětrat. Proto na 15-20 minut otevřete okno nebo pusťte ventilátor. Zabráníte tak tvorbě plísní a bakterií.

5. Neměněná mycí houba

Bakterie prostě zbožňují tuto načechranou, houbovou a neustále vlhkou věc, proto byste mycí houbu měla poměrně často měnit. Kombinace mýdla a vody totiž tvoří ideální prostředí pro bakterie, které se v ní množí po stovkách. Houbu byste proto měla měnit alespoň jednou za 3-4 týdny. Mycí houba bývá levnou záležitostí, proto by to něměl být problém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 prohřešků, kterých se skoro každý dopouští v koupelně