Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

6 nejčastějších chyb při přijímacím pohovoru. Buďte profesionálové

Veronika Tichá

Veronika Tichá

5. 2. 2015

Připravujete se na přijímací pohovor na svou vysněnou pozici a  bojíte se, že to nedopadne podle vašich představ? Pokud budete dělat typické „pohovorové“ chyby, může se vám to klidně stát. Zahoďte nervozitu a přečtěte si naše rady, s nimi se budete cítit sebevědoměji a přiblížíte se svému cíli. Jaká jsou tedy nejčastější pochybení u výběrového řízení?

Nekvalitní příprava životopisu

Sepsání strukturovaného životopisu je základ. Uvádějte pouze pravdivé údaje, zaměstnavatel si může lehce ověřit, zda jste ve škole pracovali v kuchyni nebo za katedrou. Vaše úsilí bude odměněno minimálně tím, že se dostanete alespoň do prvního kola výběrového řízení. Na druhou stranu nebuďte ani přehnaně skromní, zdravá dávka sebevědomí není nikdy na škodu.

Častým problémem bývá také aktuální fotografie. Fotky deset let staré nebo vaše postava v plavkách by se spíše vyjímaly jako profilovka na Facebooku než na žádosti o zaměstnání.

Tápete, jak se obléct na pohovor? Poradíme vám odpovídající outfit

Neseznámíte se s informacemi o zaměstnavateli

Jdete na pohovor a netušíte, čím se společnost zabývá? Tím pravděpodobně na nikoho dojem neuděláte. V dnešní době není problém si na internetu zjistit alespoň základní informace o provozu firmy.

Nepamatujete si, na jakou pozici se hlásíte

Určitě nechcete vypadat jako zoufalec, který odpovídá na každý inzerát a doufá, že se někde uchytí. Je běžné, že někdy člověk za den stihne i více jak jeden přijímací pohovor, ale měl by si tedy alespoň napsat jejich pořadí a základní charakteristiku.

10 otázek, které můžete dostat na pracovním pohovoru v Google či Facebooku

Nevhodně zvolené oblečení

Přizpůsobte své oblečení typu společnosti a pozici, na kterou se hlásíte. Seriózním oděvem zaměstnavateli ukážete, jak moc si dané příležitosti vážíte, takže hluboké výstřihy a roztrhané džíny nechte doma.

Nedostatek sebevědomí

Třebaže vaše sebevědomí možná nesahá do závratných výšin, zakamuflujte to tak, aby to vypadalo, že jeho nedostatkem netrpíte. Promluvy typu „stejně na to nemám“ nebo „nic jsem v životě nedokázal“ patří do telenovel a sitcomů. Druhý extrém také není žádoucí, na příliš sebevědomé a arogantní kandidáty také málokde čekají.

Jak odpovědět na 21 nejčastějších otázek při pracovním pohovoru

Nepomlouvejte bývalé zaměstnavatele

Jedná se o jednu z největších chyb, protože nový zaměstnavatel bude předpokládat, že v případě problému můžete poškodit dobré jméno jeho firmy nebo zaměstnanců. Hanobením bývalého šéfa toho nového spíše odradíte, přijímací pohovor není tím pravým místem pro psychoterapii.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 nejčastějších chyb při přijímacím pohovoru. Buďte profesionálové