Dýchací ústrojí, a především plíce, hrají hlavní roli v budování imunity proti infekčním nákazám, proto bychom o ně měli pečovat. Dopřejte si jejich detoxikaci, bude se vám lépe dýchat a budete se cítit dobře.
Prostřednictvím plic se v podstatě setkáváme s vnějším světem, protože většina mikroorganismů se přenáší kapénkami a sliznice dýchacího ústrojí jsou místem prvního kontaktu organismu s infekcí. Proto bývá dýchací ústrojí orgánem, na kterém se nejvíce projevuje alergie. Poruchy funkce plic se projevují také dušností, astmatem nebo záchvaty kašle. Plicní potíže signalizují ucpaný nos, krvácení z nosu, choroby žilního systému nebo ekzémy.
Pravidelná detoxikace plic by měla být nutností pro astmatiky, kuřáky a lidi, kteří prodělali v minulosti zápal plic. Jelikož ale dennodenně přicházíme do styku s toxiny jako je smog, chemické látky, výfukové plyny a podobně, dopřejme si detoxikaci minimálně jednou ročně všichni. Přicházející jaro je pro veškeré očisty organismu ideální období.
1. Čerstvý vzduch
O prospěšnosti čerstvého vzduchu na naše dýchací ústrojí asi nemusíme nikoho přesvědčovat. V dnešní době je ale velký problém najít místa, kde se dá nadýchat vzduch bez smogu. Pokud to bude jen trochu možné, využijte každé příležitosti a vyrazte na hory, nebo k moři.
2. Solná jeskyně
Solná jeskyně spojuje příjemné s užitečným – úžasný relax a očistu plic. Můžete také vyzkoušet inhalaci roztoků ze soli v klidu domova.
3. Probiotika
Jelikož detoxikace plic probíhá v závislosti na pročištění tlustého střeva, přísun probiotických bakterií je nezbytnou součástí posílení plic i střev.

Zdroj: Pixmac.cz
4. Ovocné šťávy
Skvělé detoxikační účinky na plíce mají čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Například jablka, hrušky nebo hroznové víno odvádí z těla odpadní látky. Pro detoxikaci jsou nejvhodnější meruňky, protože mají pozitivní vliv na sliznici plic.
5. Antioxidanty
Nezbytnou součástí každé očisty je dostatečný příjem antioxidantů. Pořiďte si v lékárně komplex antioxidantů určený pro kuřáky, i když nekouříte. Pomáhají odstraňovat z těla rakovinotvorné látky a podporují srdce a cévy, které kuřáci i lidé žijící ve městech značně namáhají.
6. Ženšen
Výkonnost plic a přenos kyslíku účinně zvyšuje léčivá rostlina ženšen, například v potravinových doplňcích nebo jako čaj.
7. Prevence proti obezitě
Nejen nahromaděné toxické látky, ale i obezita zbytečně zatěžuje plíce. Ta navíc způsobuje, že se v plicích začnou hromadit tekutiny, což zapřičiňuje problémy s dýcháním.

Zdroj: Shutterstock.com
8. Správná strava
Zvyšte příjem potravin bohatých na vitamin C a zeleniny jako je česnek a křen. Naopak co nejvíce omezte jakékoli výrobky obsahující bílou mouku, která podporuje tvorbu hlenu. Vyřaďte také kávu a černý čaj.