Cestujete s malými neposedy na dovolenou? Jak zařídit aby se děti neztratily na letišti, na pláži ani v lunaparku? Ohlídá vám je GPS lokátor!
Dovolená = 1000 možností, jak se ztratit
Dovolená s malými dětmi je vždycky stres. Cesta trvá zpravidla dlouho a je náročná i pro rodiče. Ještě u toho hlídat děti může být nad rodičovské síly. Stačí okamžik a v neznámém prostředí mezi spoustou cizích lidí se dítě ztratí raz dva: během přestávky u benzínové pumpy, na trajektu, kdekoli na parkovišti… Bývají to horké chvilky. Všichni okolo mluví cizí řečí, nastupují do aut, procházejí terminály… Dítě může být ve chvilce u někoho v autě nebo odbavené k letu na druhou stranu světa.
Přesně pro ty případy byl uveden na trh malý přístroj – dětské hodinky Gator s GPS lokátorem a funkcí volání.
Mobil v hodinkách
Skvělé je, že se přes hodinky dá telefonovat, dítě vám a vy jemu. Předem hodinkám nastavíte čísla, která mohou volat dítěti a čísla, na která může volat dítě – jen bezpečné kontakty. Žádná cizí čísla tedy dítě obtěžovat nebudou. Pro malé dítě jsou hodinky jednoznačně lepší, než mobilní telefon – nosí se totiž na zápěstí a dítě je tedy jen tak neztratí. Nemusí je hlídat ani na ně myslet, nevypadnou mu z kapsy ani nezůstanou zapomenuté někde v batůžku.
Hlavní je GPS lokátor
Funguje to následovně: rodič si stáhne do svého mobilního telefonu aplikaci Gator, která je zdarma a v češtině. Do aplikace hodinky přihlásí a pak už jen sleduje v mapě na displeji telefonu, kde se modrý puntík (dítě s hodinkami) pohybuje. Hodinky Gator využívají škálu všech existujících lokačních technologií i wifi signál, jsou proto velmi přesné i v budovách a informace do aplikace posílají jen s velmi malým zpožděním. Rodič má tedy opravdu online k dispozici spolehlivé údaje o poloze dítěte.
Hodinky fungují i v zahraničí, všude tam, kde je GPS signál, na dovolené budou opravdu nedocenitelným pomocníkem.
Bezpečnostní funkce
Hodinky jsou vyrobené především za tím účelem, aby zajistily bezpečí malým dětem ve věku přibližně 4 až 12 let. Tomu jsou naprosto přizpůsobené: mají jednoduché a intuitivní ovládání a dítě se s nimi naučí velmi snadno zacházet. Také zpravidla dítě rychle pochopí, v jakých situacích si má přivolat pomoc.
Může to udělat pomocí SOS tlačítka. Když cítí nějaké ohrožení, nemusí vytáčet číslo a někomu telefonovat, ale stačí na hodinkách 3 vteřiny podržet SOS tlačítko a hodinky samy začnou vytáčet předem nastavená čísla s informací, že je dítě v nouzi. Rodič se pak podívá do aplikace, kde dítě je a může zasáhnout: zavolat zpět, přivolat mu pomoc, nebo se za ním rovnou rozjet.
Malého školáčka, který už chodí ze školy sám zase dobře ohlídá funkce SafeZone, tzv. bezpečná zóna. V aplikaci rodič vyznačí oblast, kde se dítě může vyskytovat a kdyby tuto zónu dítě opustilo, aplikace by na to rodiče vzápětí upozornila.
Pro jedno i deset dětí
Do jedné aplikace můžete přihlásit libovolný počet hodinek. Kdo má pět dětí, vybaví každé hodinkami a pak už jen v mapě pozoruje, kam se mu potomci rozprchli. Hodinky jsou určené i pro profesionální využití, takto jimi například horští vůdci vybavují skupiny skialpinistů při cestách do terénu. Spolehlivá lokace, dlouhá výdrž baterie a možnost být pořád ve spojení přes malý přístroj na zápěstí je ideální způsob dozorování většího počtu lidí v terénu. Je super, že máme tuto možnost také.
Co tedy potřebujeme?
Především hodinky. Ty si můžeme vybrat ze tří typů v obchodě Cleverstore.cz. Do hodinek musíme vložit SIM kartu, jako do telefonu. Je lhostejné, od jakého operátora, důležité je jen to, že musí být s datovým tarifem. Při cestách do některých destinací v zahraničí je stále nutné řešit roaming, na to před dovolenou nesmíme zapomenout.
Pak si stáhneme do svého mobilu zmíněnou aplikaci Gator a všechno nastavujeme v aplikaci. Nebojte se, ke všemu je podrobný návod v češtině a není to nijak složité.
Je to rozhodně snazší, než alarmovat chorvatskou/rakouskou/španělskou policii, aby vám našla vašeho pětiletého šmudlu.