Akrylové , známé též pod názvy skleněné, porcelánové, sluneční, křemíkové či vodní nehty, jsou jednou z možností při volbě umělých nehtů. Tvořeny jsou za pomoci akrylového prášku a tekutiny, která prášek rozpouští. Lepeny jsou na přírodní nehty různého tvaru i velikosti a vhodné jsou jak pro nehty slabé a lámavé, ale i třepivé.
Jaké jsou výhody akrylu?
Největší předností akrylu je fakt, že je mnohem tvrdší a pevnější než gel, díky čemuž je riziko poškození podstatně menší. To jsou hlavní důvody, proč se tento typ nehtů doporučuje ženám vykonávajícím manuální práce.
Další výhodou je možnost tvarování ve velmi tenké, a proto přirozené, vrstvě, nebo snadná modeláž zdeformovaného nehtu.
Jaké jsou nevýhody akrylu?
Jedná se zejména o zápach, který je však při troše pátrání na trhu možné snadno vyřešit. Nevýhodou je při užití nekvalitního akrylu možnost prasknutí i s vlastním nehtovým lůžkem, pokud dojde k nárazu.
A jak vlastně probíhá samotné provedení techniky akrylových nehtů?
Štětec namočíme do tekutiny a nabereme jím prášek i s kuličkou. Poté začínáme nehet roztírat a tvarovat, aby se nechal přirozenou cestou utuhnout. To je celé kouzlo, při němž není třeba UV lampy a nehty se dají i tak vyleštit do vysokého lesku.
Akrylové nehty můžete v dnešní době při spokojenosti nosit i deset let, důležité je ale dávat pozor v případě jejich odstranění; je veliký rozdíl mezi násilným strhnutím a odborným sundáním. V potaz je ale v obou případech třeba brát kvalitu přírodních nehtů, ale i to, do jaké míry vám je vaše manikérka brousí bruskou nebo pilníkem.