Piercing v pupíku je vedle piercingu v jazyku nebo v nose asi nejvíce oblíbený. Jeho výhodou je také to, že jde schovat pod oblečení, takže nikdo ani nemusí vědět, že ho máte. Než se pro něj ale rozhodnete, je dobré vědět, do čeho jdete a co takový piercing obnáší.
Slovo piercing je odvozeno z anglického slovesa pierce, což znamená propíchnout. Do vzniklého propíchnutého místa se následně vloží šperk, který se dá sehnat v mnoha různých provedeních. Propíchnout se dá v podstatě jakákoli část těla. Piercing v pupíku se dá provést dvěma způsoby – pupík lze propíchnout v jeho horní nebo dolní části.
Kde vám piercing udělají a za kolik?
Pokud se rozhodnete nechat si propíchnout pupík, nejlepší volbou bude zajít do piercingového salonu (většinou bývá spojený také s tetovacím). Pupík je možné propíchnout i po domácku, ale pokud s tím nemáte žádné zkušenosti, a ani patřičné vybavení, jděte radši do salonu a neriskujte.
Cena se pohybuje v rozmezí 500 – 700 korun a odvíjí se od toho, zda si přinesete vlastní šperk či nikoli. Pokud se rozhodnete vybrat si šperk jinde než v piercingovém salonu, máte na výběr z nepřeberného množství šperků a náušnic, ať už se rozhodnete jít do kamenného obchodu, nakoupit v e-shopu nebo jinde.
Pozor si dejte jen na to, aby byl šperk vyroben z kvalitních materiálů (vhodných také pro alergiky) – např. z titanu, chirurgické oceli či bioplastu.
Bolí propíchnutí pupíku?
To může být hodně individuální. Samotné propíchnutí je možná trochu nepříjemné, ale protože trvá jen chviličku, dá se to vydržet. Po propíchnutí je oblast kolem pupíku během cca prvních dvou dnů citlivá, a proto je důležité nechat piercing v klidu, aby se dobře zahojil. O následné péči vám poskytnou podrobné informace přímo v piercingovém salonu.
Kdy uvažovat o piercingu?
Propíchnutému pupíku a jeho následnému hojení příliš neprospívá koupání v bazénu, v moři a celkově žádné vodní radovánky. Pokud tedy uvažujete o piercingu do pupíku, léto nebude tím nejvhodnějším obdobím z důvodu hrozící infekce a špatného hojení.