Ačkoliv padání vlasů a kouty jsou především mužskou doménou, v koupelně nechávají ženy více vlasů, jak se lze snadno přesvědčit po každém fénování. O nadměrném padání se dá mluvit tehdy, pokud vám za den vypadne více než cca 100 vlasů. Na vině může být stres, hormony či špatný životní styl. Vlasům rovněž nepomáhá časté nošení čepice či pevně stažené culíky.
Hormony, stres i špatný životní styl
Nejvíce ženám vypadávají vlasy po porodu a v menopauze, což je dáno nedostatkem estragonu. Řešením je do jídelníčku nasadit hodně ryb, ovoce a zeleniny, případně doplňovat vitaminy a minerály pomocí tabletek.
Vážnější je vypadávání vlasů kvůli poruše štítné žlázy. Pokud jsou vaše vlasy velmi jemné a křehké, navštivte praktického lékaře, který vás na vyšetření štítné žlázy může poslat. Za vypadávání vlasů mohou také některé léky, jako například antiepileptika či imunosupresiva.
Jak na padání vlasů? Upravte svou životosprávu
Doplňte vitaminy
V první řadě je třeba přijít na příčinu padání vlasů a odstranit ji, případně vyřešit. Následně doplňte vitaminy B, C a minerály, železo, hořčík a především zinek. Minerály se přírodní cestou doplňují hůř, neváhejte proto sáhnout po kapslích, seženete je v každé lékárně.
Riboflavin neboli vitamin B2 obsahují hlavně ryby, kvasnice či játra a ledviny, B5 zase najdete v celozrnném pečivu či luštěninách, C klasicky v ovoci a zelenině.
Přírodní zábaly
V boji s vypadáváním vlasů vám pomůže také příroda, udělejte si například odvar z kopřivy, lopuchu či zábal z listů olše. Revoluční je také metoda omývání vlasů pivem, ale zatím bez potvrzených výsledků. Co však zabírá stoprocentně, je olivový olej. Dopřejte ho proto svým vlasům pravidelně 1x týdně.
Pomoci může i masáž hlavy, která vám kromě podpory vlasových kořínků pomáhá snížit celkové napětí a stres. Krouživými pohyby s mírným tlakem masírujte ideálně 2x denně po 3 minutách pokožku hlavy. Pokud se ani po několika měsících vypadávání vlasů nezmírní, doporučujeme vám navštívit dermatologa.