Toužíte po dlouhých a hustých vlasech? Jedním z dostupných řešení je prodloužení a zahuštění vlasů. Prodloužené vlasy však vyžadují speciální péči, aby zůstaly zdravé, lesklé a hebké. Jak na to? Poradíme!
Prodloužení a zahuštění vlasů kadeřnické salóny nabízí již několik let, na výběr je v současné době hned několik metod. Příkladem může být metoda micro ring, u které prodloužení probíhá pomocí měděných kroužků, které se navléknou na pramen vlasů. Mezi další techniky patří například pásková, keratin, bellargo či bond metoda.
Správná péče – základ zdravých vlasů
Pokud jste se rozhodla i vy pro prodloužení a zahuštění vlasů, měla byste věnovat zvýšenou pozornost péči o ně. Zvláště se zaměřte na hloubkovou regeneraci a hydrataci vlasů, proto ve své vlasové rutině nezapomínejte zejména na kondicionéry.
Při výběru vlasových produktů ve složení hledejte aktivní látky, které vlasy dokonale vyživí. Příkladem je mořský kolagen získaný z mořských řas, ten totiž dokáže účinně vyplnit poškozené části vlasu, s regenerací pomůže také křemík, kyselina hyaluronová či bílkoviny z perel.
Myjete si vlasy správně?
Mytí vlasů nemusí být žádná věda, když víte jak na to. Základem je správný postup: namočte vlasy a naneste šampon, použijte množství o velikosti lískového oříšku pro kratší vlasy, na delší či prodloužené vlasy by vám měl stačit šampon v množství maximálně o velikostí vlašského ořechu. Následně 2-3 minuty masírujte bříšky prstů a opláchněte vlažnou vodou.
Po tomto procesu byste rozhodně neměla vynechat kondicionér, který vlasy uhladí a vyživí. Tip pro vás: pro maximální účinek kondicionéru je potřeba vlasy před jeho nanesením jemně vysušit ručníkem. Když vlasy zlehka ručníkem vytamponujete a zbavíte přebytečné vody, kondicionér se zbytečně nenaředí a zanechá na vlasech mnohem větší a krásnější efekt.
zdroj: unsplash.com
Pozor, raději se však vyvarujte nanášení kondicionéru ke spojům prodloužených vlasů, hrozí, že by mohly sklouzávat. Kondicionér na vlasy nechte pár minut působit, poté umyjte vodou a vlasy vysušte ručníkem.
Jak na tepelnou úpravu bez poškození vlasů?
Po umytí kondicionéru vlasy nezapomeňte vysušit, fén však nezapínejte na maximální teplotu. V případě, že se rozhodnete použít žehličku či kulmu, by nastavená teplota nikdy neměla překročit 180 až 190 °C. Před jakoukoliv tepelnou úpravou, včetně fénování, nevynechávejte ani u prodloužených vlasů termoochranu, bez ní by horký vzduch velmi snadno vlasy poškodil. Správně zvolená termoochrana navíc dodá vlasům potřebný lesk, hebkost a také odolnost vůči znečištěnému ovzduší.
zdroj: pexels
Pár tipů na závěr
Prodloužené vlasy rozčesávejte pomocí plochého kartáče s měkkými nylonovými štětinami, které jsou maximálně šetrné nejen k vlasům, ale také k pokožce hlavy. Pro závěrečný styling prodloužených vlasů můžete použít posilující sprej pro objem a lak na vlasy, všechny produkty však nanášejte na vlasy jen v menším množství, jinak by mohly prodloužené vlasy zbytečně zatěžovat.
Především u prodloužených vlasů se také vyhněte domácímu barvení, při takové neodborné úpravě vlasů totiž hrozí trvalé poškození, narušení jejich struktury, kvality. Spolehněte se raději na svého kadeřníka, který vám poradí nejen s barvením vlasů, ale pomůže vám s výběrem vhodné vlasové péče. Neváhejte se obrátit také na odborníky z BeautyOnline, kteří vám rádi doporučí produkty přesně na míru vašim potřebám.