V zimním období trápí angína řadu lidí. Máme pro vás hned čtyři tipy, jak se s ní poprat. Vyzkoušejte mentolové listy angínovníku čínského nebo domácí zábal.
Česnek jako přírodní antibiotikum
Ne nadarmo je česnek odjakživa považován za opravdový přírodní lék. Dokáže zničit řadu zdraví škodlivých látek a virů, které při angíně řadí v našem těle. Sice jeho vůně mnohdy odrazuje, ale jako lék je naprostou jedničkou.
Česnek je jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik, proto je ideální jej užívat alespoň třikrát denně dva až tři dny. Do těla se účinné látky dostanou tak, že česnek důkladně prolisujete nebo pořádně rozkoušete.
Dejte si vitamínovou bombu
Vitamíny jsou zapotřebí za každé situace. Pokud však marodíte, je jich třeba jednou tolik. Nepřítelem angíny je vitamín C, a proto ho musíte během nemoci přijmout co nejvíce. Nejlepším zdrojem jsou citrusy a červená paprika, která je na céčka opravdu bohatá.
Jestli vám však lékař nasadil antibiotika, s vitamínem C zacházejte opatrně, mohly vás ještě navíc trápit žaludeční potíže nebo kopřivka.
Na uvolnění krku
Angínovník čínský u nás ještě není tak známý, účinky však jeho pověst předchází. Jedná se o květinu, která si hravě dokáže pohrát s bolestí v krku a viry. Užití je snadné, stačí kousat její lístky, které mají příjemnou mentolovou chuť.
Zabalte se
Domácí zábal oteklému krku zaručeně uleví. Stačí namočit kapesník ve studené vodě a vložit ho do igelitového sáčku. Poté se sáček přiloží na krk a obváže šátkem. Už po jednom použití budete cítit úlevu.