Dny jsou čím dál chladnější. A to je teprve začátek. Je proto načase začít přemýšlet o způsobech, jak ochránit naše ubohé vlasy před zimou a zabránit škodám, které může způsobit. Přečtěte si 6 praktických tipů!
1. V zimě noste něco na hlavě. To je základ. Všechny ale dobře víme, jak dokáže vlněná čepice zamést s jakýmkoli účesem. Vražedné statické elektřině uniknete, když si vlasy nejprve zavážete do hedvábného šátku, a teprve pak je schováte pod oblíbenou beranici.
2. Existuje také speciální antistatická vlasová kosmetika, která chrání vlasy už během fénování. Bez něj se mimochodem v zimě neobejdete. Nebo byste chtěla odejít z domu s mokrou hlavou? Ale no tak. Kromě toho, že nastydnete, dáte zabrat i vlasům. Vlhkost v kombinaci s mrazem, to je pro vlasovou strukturu vražedná dvojka.
3. V zimních měsících si vaše vlasy zaslouží pravidelnou hloubkovou regeneraci. Ideálně jednou týdně. Zabráníte tak zbytečnému vysušení od tepla z topení a studeného zimního vzduchu. Vyzkoušejte třeba přípravek Welleda ovesná regenerační kúra. Alternativou jsou pak nejrůznější výživné oleje, které se používají bezprostředně po umytí vlasů a jsou něco jako tekuté zlato pro vysušené kadeře.
Zdroj: Srovname.cz
4. Vlasy si myjte co nejméně, řekněme dvakrát, třikrát do týdne. Tedy pokud to přenesete přes srdce. Zabrání to totiž dalšímu vysoušení.
5. Zastříhávejte. Ideálně každých 6-8 měsíců. Pravidelné zkracování vlasů umožňuje jejich rychlejší regeneraci a snižuje riziko vysušených, roztřepených konečků.
Zdroj: Srovname.cz
6. A na závěr jedna nečekaná rada: investujte do zvlhčovače vzduchu. V zimě jede topení na plné obrátky a vzduch je proto nepříjemně suchý. Zvlhčovač ochrání před vysoušením nejen vaše vlasy, ale i pokožku, rty a sliznice. Navíc zabrání vzniku statické elektřiny, takže dost pravděpodobně přestanete dostávat rány od každého předmětu v domácnosti. To je příjemný bonus, ne?