Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak očistit svůj domov od nepříjemné energie

Rhiana Horovská

Rhiana Horovská

1. 8. 2019

Všichni jsme to jistě někdy zažili. Potkáte člověka, jehož přítomnost vás psychicky vyčerpá, ani nevíte proč, a potřebujete si od toho oddechnout. Dáte si pár hodin s knížkou nebo procházku v přírodě… Co ale dělat, když vám vznikne špatná atmosféra doma?

Negativní energie velmi snadno přilne nejen ke člověku, ale i k místu. Jen si představte například opuštěný dům, ve kterém někdo zemřel. V našem životě ale vůbec netřeba zacházet tak daleko. Už jen nepříjemná návštěva anebo hádka v obýváku zanechává ve svém dějišti negativní energii.

Energetičtí upíři a jiná havěť

Je na vás, jak se postavíte k příběhům o energetických upírech a psychických útocích či mimotělních zážitcích. Co se ale týče očisty sebe a domova, není úplně třeba věřit v nadpřirozeno – je obecně známo, jakou paseku mozek dokáže našim pocitům natropit podvědomou autosugescí. Toto však funguje i naopak – pozitivně a vědomě – s dostatečnou silou vůle. A ta může být podpořena právě použitím metod, které nám pomůžou změnu energie vizualizovat a soustředit se na ni.

Zdraví a klid duše je přece jen klíčem ke zdravému tělu, to vědí i lékaři. Kdo by se chtěl cítit sklíčeně ve vlastním bytě – svém svatém útočišti? Podívejme se na některé metody, jak očistit prostor od všeho zlého.

Nastartujte pozitivní myšlení. Pomůže vám do života dostat štěstí i peníze

Úklid v domácnosti

V lehčích případech jednoduše vyženete ze svého prostoru disharmonii pořádným úklidem. Přinejmenším poslouží jako první krok očistného procesu. Je obecně známo, že se v čistém a uspořádaném pokoji člověk cítí lépe. Touhu po změně uspokojí přestavba nábytku. Navíc některé předměty můžou v sobě držet negativní energii – například rozbité nebo takové, které nám připomínají neoblíbené osoby či nepříjemné zkušenosti z minulosti.

Vykuřování intimního prostoru

Dým ze sušených bylin se snadno rozšíří po celé místnosti. Kromě příjemné vůně na vás budou působit i léčivé látky v rostlinách obsažené, a jako bonus kouř zahubí i některé choroboplodné mikroorganismy.

Asi nejužívanější bylinkou je šalvěj bílá, která má výrazné dezinfekční účinky a její tradice sahá do dávných dob, převážně byla obřadní rostlinou u některých indiánských kmenů. Vykuřovat se dá i různými dřevy a pryskyřicemi – sortiment je široký. Můžete i experimentovat a sami si připravit směs podle účinků jednotlivých rostlin.

Nemáte-li klasickou kostelní kadidelnici, postačí jakákoli ohnivzdorná nádobka s přístupem vzduchu. Vykuřovadlo je nejlepší v hoření podpořit dřevěným uhlíkem, ležícím na mřížce kadidelnice nebo vrstvě písku. Na zapálený uhlík postupně přisypávejte vykuřovadlo. Dají se použít i svazečky bylin nebo vonné tyčinky. Choďte po zavřené místnosti, aby se kouř dostal všude, hlavně ale tam, kde jste se cítili nejhůře. Malé děti a zvířata nechte za dveřmi. Po dokončení procedury řádně vyvětrejte.

Očista rozprašovačem

Podobně jako ohněm funguje i očista vodou. Nemusí to být voda svěcená, můžete si ji ,,posvětit” sami podle svého. Obzvláště účinné je do vody nakapat esenciální olej a působení rituálu obohatit o aromaterapeutický účinek. Koneckonců, v případě nouze poslouží i osvěžovač na WC, když si ho správně ,,naprogramujete”.

Vystříkejte místnost rozprašovačem a představujte si, jak všechno špatné mizí a prostor se plní svěžestí. Můžete mít sice doma automatický osvěžovač vzduchu, ale je nutno podotknout, že při této očistě je snad nejhlavnější pozitivní pocit a myšlenka, kterou v nás podpoří proces obcházení místnosti a obnovení příjemné atmosféry vlastní rukou.

Tibetská mísa pro očistu zvukem

Další možností je užít silného mechanického vlnění a ,,zlé duchy” vyhnat hlukem. Tedy pozitivním hlukem (metal na plné pecky spíše přivede nové zlé duchy v podobě sousedů, a harmonii do duše taky přinese málokomu).

V oblasti Nepálu a Tibetu má svůj původ tzv. tibetská mísa. Jedná se o kovovou misku s paličkou, která se využívala už dávno před vznikem buddhismu k různým meditačním, léčebným i jiným účelům. Na tibetskou mísu se může bouchat nebo jezdit paličkou po okraji, což vydává hlasitý kovově vibrující tón. Rozhodnete-li se tento nástroj si pořídit, máte široký výběr z různých velikostí i tvarů. Nechte zvuk prosytit místnost, zavřete oči a nechte jej potom postupně doznít. Až bude ticho, bude dokonáno.

Pradávná spiritualita šamanských nástrojů

Dále existují například speciální chrastítka. Ta ale rozhodně nejsou nutností, stačí si nasypat do krabičky jakoukoli obilninu nebo luštěninu ze spíže, použít také můžete třeba krabičku se sirkami nebo tamburínu. Uspokojujícím chřestivým zvukem a pohybem své ruky tak člověk provádí domácí obřad ne nepodobný obřadům mnoha primitivních šamanů – spojuje se skrze rytmus se svým nitrem. Určitě znáte ze svého okolí kurzy bubnování na africké bubínky, které fungují na tom samém principu. Stačí vám tedy rytmizovat na jakýkoli primitivní hudební nástroj, chodit, máchat rukama, klidně i zpívat. Vypuďte zlo oknem.

Pozitivní myšlení především

Pokoj je po očistě připraven na vstup nové, dobré energie. Zacvičte si, protáhněte tělo i ducha. Myslete na hezké věci, pořiďte si pár nových pokojových rostlin – pohled do zeleného uklidňuje – nebo prostor dle gusta odekorujte.

Důležité je si tuto čistotu také udržovat. Proč se zahlcovat nevyhovující prací? Máte povinnost se bavit s nepříjemnými lidmi nebo si je zvát do života? A opravdu stojí za to přinutit se jet na výlet s kamarádkou, i pokud se na to necítíte? Spoléhejte se na svou intuici. Vše, co uděláte a zažijete, se s vámi táhne a zanechává po vás stopu – kéž je hlavně pozitivní!

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak očistit svůj domov od nepříjemné energie