Pěstování draceny není vůbec nic zapeklitého. Jde to zkrátka samo. Navíc chrání zdraví a může vnímat naše emoce. Tak na nic nečekejte a začněte pěstovat tuto rostlinu ještě dnes.
Draceně se mnohdy přezdívá dračinec. Jedná se o pokojovou rostlinu, která má silnější holý stonek, na jehož vrchu rostou úzké listy do tvaru růžice. Dracena je nenáročná. Vyžaduje pokojovou teplotu kolem 20 oC. Pozor si však dejte na teploty pod 15 oC nebo naopak na teploty blížící se 30 oC. Rostlina by mohla uhynout.
Dracenu je nutné zaštipovat
Včasným zaštipováním docílíte pěkného tvaru listů. Dracena navíc může vyrůst až do dvou metrů, takže je pravděpodobné, že vás za léta pěstování dokonce přeroste.
Kam dracenu umístit
Dracenu umístěte na místo bez přímého slunečného záření. Zcela stinné prostory se však nedoporučují, protože by mohly zesvětlat listy.
Jak dracenu hnojit a zalévat
Ani se substrátem si nemusíte lámat hlavu. Jednoduše zvolte ten, který má hodně živin a jednou za dva roky dracenu přesaďte nebo ji obohaťte o humus nový. V období od března do září ji hnojte zhruba jednou za dva týdny hnojivem pro pokojové rostliny.
Dracena si potrpí také na vlhký vzduch, pravidelně ji ale nezalévejte, aby neuhynula. Nejvíce se jí zavděčíte rosením listů a v létě sprchou.
Dracena může být nejlepším přítelem
Bylo dokázáno, že dračinec dokáže snižovat ve vzduchu benzol, formaldehyd a trichloretylen, čímž pomáhá našemu zdraví. Navíc byl součástí testu, kde se zjistilo, že dokáže vnímat naše emoce. Takže až vám bude nejhůře, dracena vám třeba pomůže.