Mamánek, to je neštěstí. Žádná s ním nechce být, a jakmile ho rozeznáme, utíkáme od něj co nejrychleji a také co nejdál. Představuje pro nás snad větší noční můru než bručoun, workoholik, a dokonce i alkoholik. Tak trochu paradox, že? Proč o ně tak moc nestojíme, že raději dáme přednost každému jinému muži? A jak mamánky poznáme dřív, než se do nich stihneme zamilovat?
Ve vztahu s mamánkem jste vždy tři
Jakmile opadne prvotní zamilovanost a zahodíme růžové brýle, nastává v každém vztahu fáze kompromisů, vydobývání si pozic a ujasnění rolí. Ve vztahu s mamánkem však máte proti sobě vlastně dva „soupeře“: svého partnera a jeho matku. Tak to pokračuje po celou dobu vztahu, vždy jste tři. A, musíme si to přiznat, ženy jsou v oblasti vztahů mnohem zákeřnější a zarputilejší bojovnice. Obzvláště pak matky, kterým hrozí, že přijdou o vliv na svého syna.
Jak je poznáte?
Mamánkové jsou většinou muži, kteří po celý dosavadní život nebo jeho značnou část žili pouze s matkou, otce buď neměli, nebo se s ním často nevídali. Veškerou roli v péči a výchově tak o syna převzala matka. Proto byli již odmala zvyklí se svojí matkou konzultovat každý svůj krok a dát na její radu. Podle toho je také poznáte: se svojí matkou jsou i několikrát denně v kontaktu a každý důležitý krok s ní napřed konzultují.
To, že je váš partner mamánek, zjistíte také tak, že vám již po pár týdnech či dokonce dnech vztahu chce představit svoji matku, a když už ji znáte, tak čas od času prohodí: „Moje mamka je skvělá, viď?“
Dalším neklamným příznakem je také to, že i když už muž pracuje a sám si vydělává, ještě pořád bydlí se svojí matkou. Jistě, někteří muži rádi využívají takzvaný mamahotel, a nemusí jít zrovna o mamánky, ale muž, který se nechce odstěhovat od své matky, je špatným znamením. A vy byste si měla uvědomit, že mamánka nezměníte.
I když vyhlásíte matce svého přítele otevřený boj, nikdy nevyhrajete. A proč vlastně o mamánka bojovat, když je okolo nás tolik samostatných, dospělých a zodpovědných mužů?