Parfém je naším každodenním rituálem. Používáte ho ale opravdu správně? Víte, kde ho skladovat, kam nanášet a jaký je rozdíl mezi toaletní vodou a parfémem?
Chcete, aby se vůně uvolňovala postupně a působila příjemně? Pak aplikujte parfém na místa, kde máte nejteplejší pokožku neboli tam, kde vám proudí krev – na krk, za uši, na vnitřní předloktí nebo do loketních důlků. Velice dobře také nasávají vůni čerstvě umyté vlasy. Vůbec se nebojte parfém nastříkat i na oblečení, nejlépe z přírodních materiálů.
Vůně podle ročního období a části dne
S vůní to nesmíte nikdy přehnat! Neměla by zaplnit místnost, ve které se nacházíte. Decentnější parfém působí na okolí vždy příjemněji a nevtíravě.
Vůni parfému volte podle ročního období. V teplých letních měsících zkuste spíše lehčí, květinové nebo citrusové vůně, v zimě a na podzim můžete použít i těžší a kořeněné voňavky.
Další pravidlo, které je potřeba dodržovat – čím později, tím intenzivnější parfém. Na ráno a přes den zvolte jemnou a lehkou vůni, večer si můžete užít smyslného a intenzivního parfému. Při dodržování tohoto pravidla bude vaše vůně příjemná nejen vám, ale i vašemu okolí.
Parfém by neměl být vystaven na světle, denním ani umělém. V opačném případě se začne kazit. Poznáte to pouhým okem, tekutina začne tmavnout a na dně se usazují sedimenty. Vhodné prostředí také není to, kde je více než 20 stupňů. Parfém uchovávejte v chladu, vhodná teplota je asi v rozmezí 3 až 7 stupňů.