Myčka na nádobí je již dnes poměrně běžnou součástí každé větší domácnosti. Umývání v ní šetři čas a peníze. Spotřebujete méně vody, díky tomu jde i o ekologičtější způsob. Při práci s ní však existují různé zásady, které byste měla dodržovat, jestliže chcete dosáhnout co nejlepších výsledků.
Oplachovat nádobí či ne?
Před tím, než dáte nádobí do myčky, jej není třeba předmývat nebo oplachovat. Dávejte však pozor, abyste do ní nevkládaly nádobí se zbytky jídla nebo jinými odpadky, neboť ty tento stroj zpracovat neumí. Vybírejte pečlivě mycí prostředek, neboť nelze použít ty pro běžné mytí rukama. Jsou pro myčku příliš pěnivé, a tak byste si z kuchyně nechtěně mohla udělat obrovské pěnové kluziště.
Jaké prostředky patří do myčky?
Vhodný je mycí prášek se sníženou pěnivostí, ten dávejte do násypky, s tímto úkonem vám jistě poradí návod, který jste dostali při zakoupení zařízení. Nezapomínejte leštidlo, protože se nestará pouze o výsledný lesk nádobí, ale zajišťuje i dobrý odtok vody do odpadu.
Pohodlí při nakupování a následném používání snadno vyřeší tablety, které zpravidla obsahují všechny složky potřebné k mytí. Mnohdy však bývají o poznání dražší, a tak je dobré se naučit v základních potřebách alespoň trošku orientovat, abyste si dokázala spočítat, který způsob je pro vás nejvýhodnější.
Tvrdost vody
Pro delší životnost myčky je dobré zjistit, jak tvrdá voda teče u vás doma. Nejsnazší způsob je použití testovacích pásků, které naleznete například v obchodě s akvaristickými potřebami. Na základě výsledku je pak třeba do myčky přidat například sůl. Moderní myčky však změří ph samy a vhodně namíchají potřebné složky tak, aby byly co nejméně poškozovány.
Závěrem je vhodné říci, že nejvíce času a peněz ušetříte, budete li na mytí různého typu nádobí používat programy k tomu určené. Jejich seznam a doporučení naleznete na internetu, ale je vhodné optat se na základní nastavení již v prodejně.