Aby gelové nehty vydržely ve skvělé formě co nejdéle, je potřeba dodržovat několik pravidel. Poradíme, jak docílit toho, aby vaše gelové nehty vypadaly co nejdéle naprosto skvěle.
Vytvořit správně udělané gelové nehty vyžaduje trochu cviku, ale nejedná se o nic složitého. Udělat si je můžete i doma a prospěje, když podpoříte jejich vzhled správnou péčí. Gelové nehty by měly vydržet zhruba 3-4 týdny.
Gelové nehty vyžadují delikátní péči
Je důležité vědět, že gelové nehty se nikdy nestříhají, v případně nutnosti opatrně pilují jemným pilníkem a v jednom směru. Jinak by se mohly třepit a lámat. Pokud ale navštěvujete manikérku, není to většinou potřeba.
Gelové nehty by se neměly dlouho namáčet. Pokud je to nevyhnutelné, je pak třeba ruce a nehty pořádně usušit. Jinak by se mohly tvořit plísně.
Gelovým nehtům prospívá také zvýšená péče v zimě. Pokud jsou mrazy, doporučují se nosit teplé rukavice. Prospějete tak nejen kůži, ale i nehtům. Gel totiž v mrazu křehne a snadno by se mohly poničit.
S gelovými nehty jako se vzácností
Pokud chcete skvělý vzhled gelových nehtů udržet co nejdéle, je třeba se s nimi naučit zacházet.
Všeobecně můžeme doporučit, aby ze začátku byly gelové nehty maximálně do velikosti dvou třetin vašeho nehtového lůžka. I u malé délky trochu trvá, abyste si zvykly na jinou váhu nehtů. Může vám to způsobovat různé problémy při manipulaci. S trochou opatrnosti to ale žádná velká komplikace určitě nebude. Je potřeba myslet na to, že gelové nehty jsou citlivé a neměly by nahrazovat různé pracovní náčiní jako jsou třeba kleštičky. Různé páčivé úkony by se vám nemusely vymstít.
Předměty je dobré brát bříšky prstů, konce nehtů by se jinak mohly poničit. Bříška prstů také využijete při psaní na klávesnici.
Když se pouštíte do úklidu, je dobré myslet také na ruce a pečovat o ně. Ideální je používat gumové rukavice. Poohlédněte se po těch, které mají bavlněnou vložku.
Zrádné jsou i takové věci jako je otevírání dveří, ale také skříní nebo zásuvek. Místo nehtů raději zapojte klouby. Podobně je třeba opatrnost u manipulace s autem jako je otevírání kufru nebo třeba odstraňování námrazy. Obezřetnost je třeba také u zasunování prostěradla za matraci. V tomto případě se skvěle hodí využít dlouhý kulatý předmět, jako je například vařečka.
Nebezpečí vzniká i o volném čase. Pokud holdujete sportu, především míčovým hrám, je možná na čase změnit druh sportu. Co takhle plavání?
Pokud se přece jen stane nějaká ta nehoda a nehet upadne, přijde na řadu znovu celý proces tvorby nového nehtu. To v případě, že si nehty děláte doma sama. Jestliže byly gelové nehty nasazeny v salonu, navštivte manikérku co nejdříve.
Když už věnujete nehtům váš čas a peníze, je důležité, aby to mělo smysl. Dostatek pozornosti si zaslouží a časem se naučíte, jak s nimi zacházet, aniž by se ničily.
Zapomínat by se nemělo ani na vlastní nehty. Pro svou pevnost potřebují kromě dostatku tekutin také vitamíny a minerály. Především se jedná o zinek, vápník a vitamín B.
Jaké jsou vaše zkušenosti s gelovými nehty? Zvykla jste si na ně rychle? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.