Online nákupy bývají pohodlnější než nákupy v kamenných obchodech. A mohou být také o poznání výhodnější, zejména při využití různých slevových akcí, výprodejů nebo slevových kupónů. Podívejte se na různé způsoby, jak za objednávku v e-shopu ušetřit.
1) Slevové kódy a kupóny, promo kódy
Slevový kupón má obvykle podobu voucheru se slevovým kódem. Často bývá poskytován jako poděkování za registraci a odběr newsletteru samotným e-shopem, slevové kódy je však možné získat také na různých slevových portálech. V dnešní době se setkáváme především s elektronickými slevovými kupóny, samozřejmě však existují i ty papírové, které lze za určitých podmínek obdržet v kamenných obchodech.
Označení promo kód je běžně považováno za synonymum pro slevový kód, v některých případech jsou však za promo kódy poskytovány různé finanční odměny (např. 200 korun při otevření účtu v určité bance apod.) namísto slev.
2) Slevové akce
Nejrůznější akce na internetu jsou dalším způsobem, jak při nakupování online ušetřit. V podstatě všechny velké e-shopy nějakou slevovou akci čas od času pořádají, stačí si jen pohlídat termíny. ZOOT sleva je skvělou příležitostí pro nákup oblečení, bot a módních doplňků, stejně tak About You sleva. Užitečného pomocníka pro vyhledávání aktuálních slev představují již zmíněné slevové portály, které o probíhajících akcích informují.
K dalším dobře známým slevovým akcím na internetu se řadí Black Friday, Cyber Monday či například Dny Marianne. V mnoha případech se na ně vyplatí počkat a za nákupy v e-shopech tak ušetřit.
3) Cashback
O cashbacku už zřejmě slyšel skoro každý. Zjednodušeně jej lze popsat jako zpětnou slevu, kterou je možné získat při nákupu přes tzv. cashback portál. České portály nabízejí cashback z tuzemských i zahraničních internetových obchodů, proto lze nakupovat a šetřit peníze skutečně bez omezení.
Mnoho cashback portálů také informuje o aktuálních slevách a výprodejích, popřípadě jsou zde k dispozici slevové kupóny. Před tím, než potvrdíte objednávku v e-shopu, se vyplatí na takový portál nahlédnout a zjistit, zda zrovna kupón do daného obchodu nenabízí.
4) Sezónní výprodeje
Kupovat zimní kabát na jaře nebo plavky na podzim napadne jen málokoho. Jedná se však o poměrně spolehlivý způsob, jak za sezónní zboží ušetřit. Mnoho internetových obchodů totiž pořádá sezónní výprodeje, ve kterých lze nakoupit i se 70% slevami. Stačí s nákupem počkat na konec jara, léta, podzimu nebo zimy a udělat výhodný nákup věcí na příští rok.
Sezónní výprodeje se samozřejmě netýkají jen e-shopů s oblečením. Stejně tak lze na konci sezóny ušetřit za nákupy elektroniky, kosmetiky nebo třeba bytových doplňků.
5) Srovnávače cen
Výhodné může být také srovnání cen konkrétního zboží. Poslouží k tomu různé online srovnávače, které během pár sekund seřadí ceny od nejnižší po nejvyšší. Výhodou je také uvedené hodnocení jednotlivých internetových obchodů, díky kterému má zákazník jistotu, že při nákupu nešlápne vedle.