Přepadla vás chřipka během epidemie? Pak jste zanedbali posilování imunitního systému. Nevadí, začít můžete kdykoliv, i během nemoci a jen co se uzdravíte pokračovat! Tak ale teď jak zvládnout chřipku co nejrychleji a bez dalších komplikací.
Mnoho lidí navštěvuje zbytečně lékaře, místo toho, aby zůstali doma v posteli a chřipku dále nešířili.
Důležité jsou tyto tři kroky:
První krok
Osprchovat se nebo ještě lépe dát si teplou koupel s éterickým skořicovým olejem na prohřátí.
Druhý krok
Vitamín C s bioflavonoidy – 2 g každé 2 hodiny a čaj ze směsi lipového a bezového květu, osladit medem a vypít, pokud možno horký.
Třetí krok
Ulehnout do postele a snažit se vypotit a spát. Čím více klidně spíte, tím více podpoříte léčení!
Žádná televize, počítač, maximálně relaxační hudba, která navodí klidný spánek a eukalyptový étericky olej do aromalampy na desinfekci ovzduší v místnosti.
Pitný režim a strava při chřipce
Během onemocnění je důležité popíjet bylinkové čaje s medem, citronem a skořicí.
Užívání vysokých dávek vitamínu C je naprosto klíčové – vitamín C je totiž náboj pro buňky imunitního systému k boji proti infekci virů! Med a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
Jezte jen lehká jídla, a hlavně hodně ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a enzymů!
Jak bojovat s vysokou teplotou během chřipky
Nesnižujte ihned zvýšenou teplotu, ta je nutná pro zvýšenou akceschopnost vašeho imunitního systému. Pokud horečka nepřesáhne 38,9°C, tak klidně ležte, hodně pijte a snažte se vypotit. Pokud se teplota vyšplhá přes 39°C, tak doporučuji acylpyrin nebo paralen na její snížení. Vhodná je vlažná sprcha, která vám od horečky uleví. Je lépe tolerována než studený zábal.
Pokud vaše imunita je funkční, tak by teplota neměla trvat déle než dva dny a doléčení chřipky týden. U jedinců se silně oslabenou imunitou je průběh delší, doprovázený zánětem dýchacích cest – kašlem. Doporučuji jitrocelový sirup nebo cibulový sirup, který si snadno připravíte doma.
Chřipka a antibiotika
Antibiotika nejsou vhodná, viry nezasáhnou a většinou oslabí celou vaši imunitu.
Nechte tělo utkat se s viry, posílí se jeho imunitní systém, ale musíte mu k tomu vytvořit vhodné podmínky. Klid, dostatek tekutin, vitamínů, hlavně vitamínu C, probiotik s kolostrem a lehká strava jsou klíčové na cestě k rychlému uzdravení! Staňte se manažerem svého zdraví!
Autor: MUDr. Jitka Hořejšová