Pokud si myslíte, že remoska je již zastaralá a řadí se mezi historické předměty, pak se velmi mýlíte. Remoska se totiž v roce 2012 dostala do povědomí celého světa a dnes patří k tomu nejmodernějšímu kuchyňskému vybavení. Ptáte se ale proč byste se měla vracet k tomuto starému vynálezu? Dáme vám hned několik odpovědí!
K čemu se dá remoska využít
Remosky samozřejmě prošly obrovským vývojem a i když jsou tvarově podobné těm předešlým, funkčně se rapidně liší. V remosce můžete nejen péct, ale také dusit, smažit, grilovat, připravovat toasty, ohřívat i rozmrazovat veškeré druhy pokrmů. Můžete v ní připravit oběd i večeři, aniž byste k tomu potřebovali sporák nebo vařič, což je skvělé třeba na dovolené ve stanu, stačí si zaplatit elektrickou přípojku. Nemusíte se tedy strachovat jestli najdete kemp s volně přístupnou kuchyňkou. Remoska je velmi praktickým pomocníkem jak v domácnosti, tak na cestách.
Jak ohřejeme jídlo v remosce
Tak v tomto jsou jak remoska, tak elektrická pánev nebo hrnec přeborníci. Jídlo již uvařené prostě jednoduše ohřejeme prostým zapnutím přístroje do elektriky. V remosce, případně i pánvi můžeme ohřát jídlo od oběda, aniž bychom museli vytahovat kastroly na sporák. Přitom se nám jídlo nepřipálí a prohřeje se stejnoměrně. Elektrická pánev je skvělá také na přihřátí pizzy, proto se také často tyto pánve nazývají pizza pánve.
Snadné pečení v remosce
V remosce můžeme péct nejrůznější druhy masa od drůbeže až po ryby. Uvedené pokrmy zůstávají šťavnaté, vláčné a nevysoušejí se jako v klasické troubě. Je to proto, že víko remosky odklopujeme jen při podlévání, jinak zůstává stále pevně zavřené. Díky tomu se v remosce udržuje vlhkost, pokrmy se nepřesoušejí a jsou také mnohem chutnější a stravitelnější. Přitom se na povrchu masa tvoří křupavá kůrčička, kterou má většina z nás v oblibě.
V remosce můžeme jídla také podusit
Dusit můžeme různá masa, směsi masa a dalších ingrediencí, zeleninu nebo luštěniny. V porovnání s přípravou jídel na sporáku šetří remoska při dušení nejen elektrickou energii, ale i čas. A svým způsobem i nádobí, protože všechno připravujeme v jedné míse. Pokrmy dusíme buď ve vlastní šťávě, nebo mírně podléváme a to tak, aby se „dobrůtka“ nevařila, nýbrž dusila. Výhodou je to, že v remosce se jídlo dusí stejnoměrně a nevysušuje se.