Menu
WomanOnly
Krása

Plastická operace nosu nese svá rizika, pomůže vám ale s dýcháním

Redakce

Redakce

25. 5. 2014

Nejste spokojené se svým nosem? Připadá vám moc velký, nebo naopak moc malý? Proč zrovna vy musíte mít nos křivý, když s rovným byste vypadala daleko lépe? Nos tvoří důležitou část našeho obličeje a do velké míry určuje, jaký bude mít náš obličej výraz.

Pokud máte nějaký problém s vaším nosem, který však není nijak zásadní, asi by bylo nejjednodušší se s ním smířit. Koneckonců, všichni nemohou mít nos jako ze žurnálu.

Jestliže se ale se svým nosem smířit nehodláte, kliniky zabývající se plastickou chirurgií vám mohou pomoci. O plastické operaci nosu, tzv. rhinoplastice, byste měla uvažovat v případě, že máte potíže s funkčností nosu – zejména při dýchání. Při zákroku se tak může odstranit funkční vada a zároveň může být i kosmeticky upraven. Je ale třeba mít na paměti, že rhinoplastika zrovna nepatří mezi ty jednodušší zákroky a nese s sebou řadu rizik.

Rizika ovlivňující dobrý výsledek

I když bude zákrok proveden odborným specialistou, mohou se po rhinoplastice objevit nečekané komplikace spojené se špatnou reakcí těla a hojením. Každý nos se také liší svou velikostí a tvarem. To znamená, že pokud máme mohutnější kostru nosu, nemůžete mít ve výsledku malý, jemný nos, jak uvádí některé kliniky plastické chirurgie.

Kdy ano a kdy ne

Stejně jako před jakoukoli jinou operací je důležitý celkový dobrý stav pacienta. Chirurgický zákrok byste tedy měla určitě přesunout, pokud máte zrovna rýmu, kašel nebo třeba opar. Měsíc před operací nesmíte užívat jakékoli léky na snížení krevní srážlivosti.

Výsledek zákroku může být také negativně ovlivněn alergiemi nebo dokonce akutním akné. Na rhinoplastiku byste měly jít také na lačno a neměly byste mít vysoký krevní tlak.

Samotná operace

Rhinoplastika se ve velké většině provádí v celkové anestezii a zpravidla trvá zhruba jednu až dvě hodiny. Provádí se korekce měkkých částí nosu – modifikace hrotu nosu, kdy se nezasahuje do kostry, ale také modifikace nosu, při které se sníží nosní přepážka a snese se hřbet nosu.

Na závěr operace se na nos přikládá sádrová dlaha a do nosních dírek je zavedena tamponáda, která se odstraňuje druhý den. Tato fáze může být nepříjemná z toho důvodu, že díky tamponádě je zcela znemožněno dýchání nosem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Plastická operace nosu nese svá rizika, pomůže vám ale s dýcháním