Ať už patříte mezi ezo nadšence, anebo zaryté materialisty, určitě už jste slyšeli o transformaci vědomí a o příznacích transformace. O co vlastně jde, koho se tyto procesy týkají a proč se o nich v současné době tolik hovoří?
Transformace vědomí a co můžeme očekávat?
Transformace vědomí je zřejmě jediná možná cesta, která může povznést či zachránit lidstvo. Alespoň takto se o pojmu transformace hovoří v současném Věku Vodnáře a ve spojení s hnutím New Age, k němuž razantní změna myšlení lidí náleží. Transformace znamená přeměnu starých struktur a rozbití všeho tradičního, co doposud fungovalo. Když opomeneme pojmy jako vysoko-vibrační, pátá dimenze a tak dále, určitě uznáte, že by se dalo uvažovat o tom, že na rozbití tradičních struktur a hodnot něco pravdy jistě bude.
Zatímco v dřívější společnosti dominovaly hodnoty jako rodina, muž a žena a jejich tradiční role a práce, která povznášela ducha, utvářela lidskou společnost a směřovala k pokroku, dnes dochází k jakémusi rozbíjení tradičních struktur a ve jménu svobody je takřka dovoleno vše. Témata diskriminací menšin se stávají velmi citlivými, dochází k vyostřování drobných sporů a k prohlubování extrémů, k prolínání kultur a mísení všeho, co bylo dříve pevně ohraničeno. Jak se zdá, ve světě pomalu nastává chaos podobný babylónskému zmatení jazyků, proti čemuž se ostře staví zastánci tradičních struktur a hodnot ve snaze zachovat původní ráz světa. Kam tedy spěje transformace lidstva i transformace každého jednotlivce?
Jak se naučit odpouštět podle psychologů? Ovlivní to váš budoucí život!
Je transformace myšlení cesta k lepším zítřkům?
Transformace v pravém slova smyslu znamená změnu myšlení a přehodnocování tradičního chápání světa. Je to velká revoluce v myšlení – pokrok nám zajistil technickou vyspělost, ale lidé se začínají obávat o budoucnost planety z hlediska ekologie a vzájemné souvztažnosti základních stavebních kamenů života každého z nás. Zatímco dříve existovaly pevně nastavené hranice ducha a hmoty a lidé měli za úkol pracovat – a vyznávat svou filozofii nebo náboženství, dnes máme mnohem více času přemýšlet nad smyslem našeho života a nad smyslem lidské existence, protože většinu práce za nás vykonávají námi vytvořené stroje.
Transformace duše a vědomá tvorba reality
Transformace duše tak představuje návrat člověka k sobě samému, do svého vlastního nitra, je kladen důraz na sebereflexi a seberozvoj, kritické poznání sebe sama a nalezení směru své životní cesty. Naše uvažování a uvědomění si toho, že již neplatí žádné předpovědi a věštění kartářek nemá žádnou hodnotu, protože si svou realitu tvoříme sami, nabývá na síle. Klade se důraz na moc slova a kontrolu mysli – jakousi duševní detoxikaci a čištění naší mysli od všech nežádoucích slov a od všeho negativního, co by nám v našem životě mohlo ubližovat či překážet.
Čistota slova a mysli má korespondovat s čistotou těla, proto není od věci ani pořádná detoxikace. Ostatně zamořené životní prostředí, éčka ve stravě a další jedy v našem okolí nám mohou způsobovat mnohé zdravotní problémy. A tento fakt neopomíjí ani klasická medicína.
Jak se doma vyhnout stresujícím myšlenkám? Vytvořte si místo pro relaxaci!
Jak nemít toxickou mysl?
Transformace mysli tedy klade důraz na to, abychom neměli toxickou mysl. Je třeba se naučit odpouštět, zbavit se nenávisti, zášti, starých křivd a traumat. Ono vehementní čištění na všech úrovních těla i duše je nezbytné k tomu, abychom se mohli transformovat a začít žít mnohem jednodušeji a čistěji. Ani životní filozofie v podobě minimalismu není od věci. Transformace duše spočívá ve vytáhnutí a zpracování potřebných informací z nevědomí, zpracování traumat a přetavení starých vzorců v produktivní myšlenkové operace vedoucí ke konstruktivním činům a k vědomé tvorbě šťastné přítomnosti, v níž nám bude dobře.
Transformace lidstva a co se při ní děje?
Transformace lidstva je dějinný cyklus, který vlastně probíhá neustále, jen my máme tendence tomu v současné době přisuzovat velký význam. Co se děje při transformaci víme jen my sami a někdy to nedokážeme správně rozpoznat, anebo tomu nevěnujeme pozornost. Uvádějí se některé příznaky transformace, které mohou souviset s hypersenzitivitou, ale v podstatě můžeme do této pojmové škatulky bez problémů naházet různé symptomy, které stejně tak dobře mohou souviset i s čímkoliv jiným.
Každopádně byste se měli zastavit, přehodnotit svůj život, upevnit si své názory a uklidit si ve své hlavě. Určitě pomůže mít otevřenou mysl a oči dokořán, někdy je dobré umět přijmout změny i rozšířit svůj dosavadní úzkoprsý pohled na svět. Většinou nás v našem myšlení a konání limituje strach, je tedy na čase stanovit si zdravou hranici a umět se vyznat v tom:
- kde jsme my a kde jsou ti ostatní – jak zvládat projekci
- jestli emoce, které prožíváme, jsou skutečně naše
- zda se umíme rozhodnout sami za sebe tak, jak to doopravdy cítíme
- jestli dokážeme rozeznat, kdy se v nás ozývá rozum, a kdy je to strach
- jestli zvládneme správně vyhodnotit naše rizikové chování a umíme mu předcházet
- jestli umíme být dostatečně tolerantní k druhým lidem
- jak zvládáme reagovat na přicházející změny a neznámé situace
Jak zvládnout transformaci a její příznaky
Pokud tedy na sobě pozorujete některé z těchto uvedených příznaků transformace, určitě zbystřete pozornost, ale jen do té míry, abyste nezačali mít pocit, že jste mimozemšťan, začínáte bláznit, anebo třeba že umíráte. Příznaky transformace mohou i souviset s negativním vlivem velké míry působícího stresu nebo s psycho-spirituální krizí.
Co se děje při transformaci?
Mezi obvykle příznaky transformace tedy patří:
- zesílení smyslů – čichu a sluchu, vnímání barev, a to někdy i na hranici snesitelnosti (jsou to náhle neobvyklé a zesílené reakce na běžnou realitu)
- živé sny, vize, denní snění, větší vnímavost, jasnovidnost a posílení intuice, změněné stavy vědomí, zvláštní pocity
- silnější prožívání emocí a silnější citová náklonnost ke zvířatům a rostlinám
- mravenčení, brnění, neurologické příznaky, tetanie, slabost, pocity na omdlení, nemožnost se nadechnout, závratě, kožní problémy
- další nejrůznější nepříjemné pocity na těle nebo fyzické symptomy
- sounáležitost s Vesmírem a snaha řešit kolektivní záležitosti – ego jde do pozadí
- uzavření se do sebe a orientace na svůj vnitřní svět, na duševní a duchovní záležitosti
- prožívání synchronicit a všímání si drobných detailů, které spolu souvisejí
- vnímání stejných čísel, například na hodinách
- změna životního stylu, změna stravovacího systému nebo preference rostlinné stravy
Jak nás dokáže ochromit strach a proč stres snižuje imunitu?
Příznaky transformace a pojídači bůčku
Možná jste si všimli, že spousta vašich známých – zarytých materialistů, kteří se cpali bůčkem, stěžovali si na politiku a preferovali to, na co si mohou sáhnout, najednou odšťavňují ovoce a zeleninu, přispívají peníze na týraná zvířata a provoz útulků pro psy a kočky, vyrábějí si vlastní mýdlo, myjí vanu octem, sledují Jaroslava Duška a nakupují ezoterickou a duchovní literaturu. Inu, proč ne? Příznaky transformace se zkrátka mohou týkat každého z nás a v rámci zachování rovnováhy si třeba i ten slavný breatharián Henri Monfort zase naopak ten bůček dá.
Ať už si o tom myslíte cokoliv, je jen na vás, jak budete žít a čemu budete věřit. Vždy by asi mělo platit základní etické a morální pravidlo, že svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda toho druhého, proto ani lidská svoboda a bořící uranské tendence ve věku Vodnáře nemusí být neomezené. Vždy se najde něco, co nás bude limitovat – více, či méně. A vždy se najde něco, za co budeme v rámci svobody, transformace a vize nového a lepšího světa bojovat.