Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Proč si koušeme nehty? Tímto zlozvykem trpí skoro polovina lidí

Adéla Beranová

Adéla Beranová

19. 11. 2018

Říká se, že je to dětský zlozvyk, pokud se ale porozhlédnete kolem sebe, jistě uznáte, že řada lidí s kousáním nehtů nepřestala ani v dospělosti. Potvrzuje to i nedávný průzkum společnosti Angelini Pharma.

Za kousání nehtů můžou potlačované emoce

Podle odborníků je tento zlozvyk důsledkem stresu, vnitřního napětí a potlačovaných negativních emocí.

Jen 34 % respondentů striktně uvedlo, že si nehty nekouše, dvě třetiny respondentů odpověděly, že se s kousáním nehtů potýkají alespoň občas. Respondenti uvedli, že nejčastěji si nehty koušou ve stresu (46 %) nebo naopak z nudy (45 %).

Dá se s kousáním nehtů přestat?

Skončit s kousáním nehtů není vůbec jednoduché. Úplně skončit se zlozvykem se podařilo jen 10 % respondentů, více než polovina se o to snaží opakovaně a neúspěšně. Jako nejčastěji uvedené důvody pro skoncování se zlozvykem respondenti uváděli, že okousané nehty nevypadají hezky ani esteticky. Hlavní motivací byla touha po hezkých nehtech a líbit se nebo strach o poničení zubů.

Dermatilománie, aneb když se nemůžete přestat škrábat

Poškozené nehty potřebují speciální péči

Kousání nehtů výrazně narušuje jejich strukturu. Jsou křehké a mohou se třepit. Je třeba jim dodat péči a hydrataci, ideální je ruce pravidelně hydratovat a promazávat. Aby oslabené nehty nabraly sílu, doplňujte také vitamíny A, D, křemík, železo a vápník.

Máte špatný stav nehtů? Jaké vitamíny na nehty musíte doplnit

Tip: Na trhu je mnoho speciálních laků na nehty, které je pomáhají posílit, hydratovat a zvyšují jejich pružnost. Obnovují strukturu nehtu, proto jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí zase krásné a zdravé drápky.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč si koušeme nehty? Tímto zlozvykem trpí skoro polovina lidí