Sluníčko, déšť, teplo, zima. Zatím to v červnu vypadá všelijak – a podobně i v novém vydání Brandnooz Boxu. Tentokrát jsme v krabičce s překvapením zkoušeli studený čaj, bizarní příchuť chipsů i spoustu pomocníků na vaření.
Raději studený salát, nebo hutnou boloňskou omáčku? Chcete se osvěžit studeným čajem, nebo vás z klimatizace bolí v krku a potřebujete pastilky na kašel? Červnový Brandnooz Box přinesl od každého něco, podobně jako venkovní počasí. Nejvíce se ale zaměřil na vaření a přípravu větších jídel.
Což je na jednu stranu fajn – ustoupilo se tentokrát od sladkostí a na své si přijdou milovníci vaření. Na druhou stranu ale může box působit pro mnoho lidí nudně, protože v něm není tolik dobrot, které se dají sníst na posezení. Balení je opět podobné jako v předchozích měsících, snad jen kombinuje dvě formy ochrany sklenic – v krabici jsou kartonové přihrádky a zároveň byla jedna z omáček v bublinkové fólii. Otázka je, proč ne i ostatní sklo, ale nic se nerozbilo, takže netřeba řešit.
Megafyt Pharma Studený čaj (50 g, cena v obchodě 54,-)
Pro začátek to nejlepší. Na studeném čaji od Megafytu Pharma je nejlepší, že jsem vůbec netušila, že něco takového existuje – a může to být dobré. Klasický pytlík s čajem (nebo spíš bylinkami, obsahuje například šípek) se zalije studenou pitnou vodou a louhuje se asi osm minut. Doporučuje se 200 ml vody, ale nic nezkazíte, když přilijete 300 ml a necháte louhovat déle.
Výsledek je skvělý. Do krabice byly náhodně zařazeny tři příchutě, a to limetka, grep s pomerančem a brusinky s citronem. My jsme našli první jmenovanou – a čaj po limetce skutečně voní a chutná. Ideální kombinace je pak s ledem a troškou cukru . V horkém létě perfektní nápoj, který osvěží, ale není to přeslazená limonáda.
Jupík Crazy Aqua (500 ml, cena v obchodě 15,90,-)
Když jsme u sladkých limonád, přesně to bych čekala od pití od Jupíka, které v boxu tentokrát suplovalo jeden téměř povinný výrobek pro děti. Kupodivu to ale není tak hrozné. Jde o neperlivý nápoj bez barviv (takže nečekejte žádnou růžovoučkou vodu), který v půl litru obsahuje 22 gramů sacharidů – pro představu Coca Cola obsahuje ve stejném objemu více než 50 gramů.
Jde z části o novinku, zařazeny totiž byly tři příchutě: malina, citron a jahoda. Jahoda a jablko jsou na trhu již déle, ale první dvě zmíněné si můžete koupit teprve od března. Na mě se dostala malina, s jemnou nevtíravou chutí, která po malinách dokonce i voněla.
Lahev je půllitrová, ale dá se koupit i menší třetinková verze. Místo klasického uzávěru má cucátko, což určitě děti ocení. Ve mně se dítě minimálně probudilo ve chvíli, když jsem viděla skvělý obal se lvem.
Hellmann’s Kečup se sladidly z rostliny stévie (450 g, cena v obchodě 43,90,-)
Co by to bylo za Brandnooz Box, kdyby v něm nebyl kečup… Ne, konec posmívání. Palec nahoru za zařazení právě tohoto kečupu, protože jde o březnovou novinku – pokud máte doma diabetika, určitě ho ocení. Obsahuje o 50 procent méně cukru než ostatní kečupy od značky Hellmann’s a je slazený stévií.
Chuťově je mírně kyselejší než jiné kečupy, ale nijak to nevadí. Je sice zahušťován modifikovanými škroby, ale má poměrně vysoký poměr rajčat – 169 gramů na 100 gramů kečupu, což je více, než měl například pálivý Felix z předminulého vydání.
Dolmio Bazalka (500 g, cena v obchodě 51,90,-)
Omáčka od značky Dolmio se už v Brandnooz Boxu objevila v prosinci, a to klasická verze, tato je s extra dávkou bazalky. Je v ní vážně i cítit, ale pro milovníky bazalky bude stejně nejlepší, když si ji vyloženě čerstvou nakrájí během vaření.
Z Dolmia se výborně vaří různé omáčky k těstovinám nebo k mletému masu a špagetám a výhodou je i kvalitní složení bez éček. Kdysi v testu boloňských omáček skončil poměrně vzadu, ale je potřeba myslet na to, že neobsahuje žádné maso – což je přece výhoda, můžete si koupit vlastní kvalitní.
Valfrutta Krájená rajčata (400 g, cena v obchodě 36,90,-)
Pokud vám nevoní dopředu připravené omáčky, pak uvítáte krájená rajčata v plechovce od Valfrutty. Jde o italský výrobek, do kterého byla vybrána dužnatější odrůda s méně jadérky. Rajčata se perfektně hodila do boloňské omáčky ke špagetám, do studené kuchyně si ale s použitím už tak jistá nejsem a spíše bych volila čerstvou variantu.
Kand Ocet 7bylinný (500 ml, cena v obchodě 34,90,-)
Od značky Kand jsme už jednou zkoušeli velice kvalitní kečup, nyní se nám do rukou dostal i sedmibylinný ocet. Při jeho výrobě byly použity výtažky sedmi bylin: bazalky, kopru, bobkového listu, petrželky, majoránky, estragonu a saturejky. Chutná jednoduše perfektně, zeleninovému salátu přidal šmrnc a kořeněný nádech – navíc krásně voní.
Bohemia Chips Kečup a majonéza (77 g, cena v obchodě 24,90,-)
Tady jsem trochu na vážkách. Jistě, chápu, že není úplně jednoduché vymýšlet pořád nové a nové příchutě chipsů, aby značka zaujala zákazníka. Na druhou stranu – minule to byla příchuť hamburgeru, nyní kečup a majonéza. Čím dál novější příchutě nejsou bizarní jen názvem, ale i chutí. Kečup s majonézou chutnal jen po kečupu, a i když samozřejmě nakonec celý pytlík zmizel, nikdy bych neuvažovala o opětovné koupi.
Dafo Česneková pasta (200 g, cena v obchodě 17,90,-)
Na první pohled působí česneková pasta jako skvělá vychytávka. Když nemáte doma česnek, nemusíte běžet k zelináři a sáhnete po konzervované pastě ve sklenici. Na druhou stranu to ale s jejím využitím není taková sláva.
Rozhodně není pravda, že nahradí čerstvý česnek všude, kde je potřeba. Pasta je konzervovaná v soli, a to v opravdu silném množství. Její využití si tak dokážu představit někde, kde byste pokrm stejně solili, případně na topinkách. Do salátu nebo k nakládání masa (pokud použijete koření se solí) to však už není. Chuť česneku navíc není příliš silná a pasta ani nepálí.
Ponti Glassa (12 ml, neprodejný vzorek)
Ovšem toto je skvělý pomocník v kuchyni. Balzamické glazé od Ponti není nijak nepříjemně překyselené, ale má spíše jemnou sladkokyselou příchuť. Jde o hnědou polevu, kterou můžete využít téměř k čemukoliv. U grilovaného sýru slavila obrovský úspěch, stejně tak vůbec není špatná k jahodám. Pomocí glazé se dá však ozdobit i zmrzlina nebo doladit grilované maso včetně ryb.
Kotányi Steak New York Strip (28 g, cena v obchodě 19,90,-)
A toto je další věc, kterou využijete u grilu. Ideálně se hodí k hovězím steakům nebo jehněčímu. Maso se jednoduše naloží na dvě hodiny do směsi koření a oleje, a to bez soli (koření je už osolené, tak akorát). Chutná poměrně dobře, hezky zvýraznilo chuť masa, ale osobně dávám přednost bylinkovým směsím bez soli – například z květnového vydání od Grešíka.
Pectol Lékořice s vitamínem C (19,2 g, cena v obchodě 17,90,-)
Dropsy s lékořicovou a anýzovou chutí oceníte i v létě, kdy se člověk může snadno nastydnout u klimatizace. Chutnají velice podobně jako známé hašlerky, koupit se dají ale jen v lékárnách. Díky praktickému balení se dají dobře nosit v batohu nebo kabelce.
Orbit Bubblemint (14 g, cena v obchodě 11,90,-)
Máte rádi růžové dětské žvýkačky od Orbitu, ale zároveň vám přijdou možná až zbytečně sladké? Značka nyní přišla s novinkou, která kombinuje klasickou sladkou variantu s mátou. Na první ochutnání jsem se zděsila, ale po chvíli žvýkání je příchuť vážně dobrá a originální. Výdrž je průměrná, přibližně půl hodiny – ne ani tak kvůli příchuti, ale protože žvýkačky ztvrdly. Kupodivu jde o dražé, a ne plátky.
Kromě zmíněných výrobků byly do boxu zařazeny i dva letáky. Jeden je k lékárenským produktům – doplňkům stravy. Druhý je k firmě Dafo, která kromě česnekové pasty vyrábí i další podobné směsi, sušené houby, ale také si v jejím internetovém obchodě můžete namíchat vlastní směs koření, a přitom jsou ceny příznivé.
A co vy, který výrobek vám tentokrát nejvíce sedl? Zkoušeli jste už grilovat? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem.