Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Ladybox v březnu 2014 s přírodní kosmetikou rozbouřil internet

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 3. 2014

Březnový Ladybox se nesl v duchu přírody a BIO kosmetiky. Ekologická byla hned i samotná krabička a v ní se skrývalo pro někoho milé překvapení, pro někoho důvod ke smutku.

Samotnou krabičku jsme museli tento měsíc oželet, vše bylo totiž zabaleno do boxu z recyklovaného papíru – a tím to skončilo. Žádný další barevný obal se nekonal, což já osobně oceňuju. Když už BIO, eko atd., tak se vším všudy. Třešinkou na dortu je i přiložený dopis, taktéž na recyklovaném papíru. Tentokrát se Ladybox zaměřil na pečující kosmetiku, ovšem ve výsledku jde vyloženě jen o přípravky na pleť. Hezký nápad, ale možná by zákaznice ocenily i zkoušení BIO sprchových krémů nebo třeba šumivých koulí do koupele. To ale budiž tip na příště.

A teď k samotnému problému. Ten vznikl, když se člověk začal přehrabovat samotnou kosmetikou. Kdo by to byl řekl, vždyť jde jen o šminky, ale málem se kvůli březnovému vydání organizují demonstrace. Přitom se všemu dalo předejít. Stačilo být opatrnější při slibech na dalších měsíc a nerozdělovat zákaznice na dva tábory – jeden maximálně spokojený, druhý posmutnělý.

O co jde: březnová krabička byla ve dvou, respektive třech verzích, co se týče hlavního produktu. Jedna, početnější skupina dostala tonikum či odličovací mléko od značky Dr. Hauschka. Druhá pak dostala malé balení bambuckého másla Raw Gaia. Kde je problém? Cenový (ale i kvalitativní) rozdíl mezi výrobky je tři sta korun.

Vrcholem všeho pak je, že na dražší značku vyloženě lákaly newslettery. Jistě, dá se říci, že slovíčko či má význam vylučovací, takže nemusíte ve své krabičce najít úplně vše vyjmenované. Ale to už možná zavání klamavou reklamou. (citace: „Překvapíme Vás šikovným jarním výběrem přípravků od značek Urban Veda, Lavera či Dr. Hauschka.“)

Raw Gaia Bambucké máslo (15 ml, cestovní balení, cena v obchodě 199,-)

Já osobně z toho takový problém nedělám. Snažím se totiž zapřít, že někdo dostal to a druhý ono. V mém růžovém světě všichni našli bambucké máslo od Raw Gaia a neměli šanci nikomu nic závidět. To je podle mě totiž jádro ladyboxího pudla. Kdyby každý našel máslo, nikdo by se vlastně nebouřil. Někomu sice možná nevyhovuje, ale tak to u krabiček s překvapením bývá.

Jenže když zjistíte, že jste si zaplatili stejně jako ostatní (nedej bože o 50 korun víc, protože jste nestihli speciální slevovou akci), ale našli jste uvnitř výrobek o tři stovky levnější… Chápu, že se otevírá kudla v kapse. Zvlášť, když se podle newsletteru dalo očekávat, že všichni si budou užívat konečně plného výrobku od Dr. Hauschky po mini sprchovém krému v únoru.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Ale k samotnému máslu. Samo o sobě není vůbec marné – rozhodující je pouze to, zda vám syrové bambucké máslo voní. Pokud ano, můžete si vískat. Máslo od Raw Gaia má 100% přírodní složení, a navíc je fair-trade. Při nanášení se na něj musí opatrně, protože přirozeně trochu hrudkovatí (a může tedy popadat na zem), než se rozpustí na prstech do typické mastnoty.

Jeho efekt je tak polovičatý. Působí na mě jako BIO univerzální kouzelný kelímek. Na suchých rukách a jizvičkách výrazně pomohl, zde si nemůžu stěžovat. Na rtech bylo máslo naopak hrozivé, ráno po probuzení byly ještě popraskanější než před namazáním. Ideální použití jsem ale objevila jako balzám po holení. Akorát se může nanášet jen přes noc, pokud tedy nehodláte chodit na ulici, jako byste se polili litrem oleje. Ani po dvou hodinách totiž nezaschnul a kůže se pořád leskla.

Krátce už jen k balení: údajně má jít o plný produkt, ale i v e-shopu je tato verze nazvaná trial, takže jde evidentně o cestovní balení. Což by mi osobně opět nevadilo, když už jsem v tom růžovém světě, ale očekávám, že až polovina balzámu zmizí, velice těžko půjde nabírat. Přitom by stačilo, kdyby byla krabička nižší, ale placatější.

Lavera Univerzální krém (25 ml, cestovní balení, cena v obchodě 187,- za 150 ml)

Jako třeba v případě univerzálního krému od Lavery. Balení má přesně takové, aby se pohodlně nanášel – navíc jde o klasický tekutější (byť poměrně hutný) krém. Jde v podstatě o známou plechovku od Nivey, ovšem s lepším složením a účinky.

Krém opět obsahuje bambucké máslo, ovšem voní s nádechem do sladka a výrazně příjemněji. Má certifikované BIO složení a poměrně nízkou cenu, přitom oproti čistému máslu od Raw Gaia je i univerzálnější.

Na rty jsem ho samozřejmě nezkoušela, ale jinak se účinky máslu zcela vyrovnal. Kromě oné mastnoty – krém od Lavery se hned vsákne, a dá se dokonce použít i na mastnější obličej. Začal se lesknout až po asi pěti hodinách, což je u krémů, které nejsou vyloženě určené na zmatnění, úspěch. Sama nejsem příznivcem krémů na všechno, takže tento bych titulovala na ideální mazadlo pro muže. Už několikrát jsem doma zaznamenala, že u nich čím méně krabiček a plechovek, tím lépe.

Yves Rocher Hydratační micelární voda (200 ml, plné balení, cena v obchodě 285,-)

U této varianty Ladyboxu jde o jediný plný produkt, přitom v BIO krabičce podle mě nemá moc své místo. Značku Yves Rocher považuji za dost kvalitní a sama ji ráda používám, ale i když se tváří přírodně, tahle micelárka prostě nemá certifikát, a tak ani titul BIO. Opět ale platí, že kdyby nebyla zařazená do vychvalovaného BIO boxu, neřekla bych ke složení ani popel.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Určená je na normální a smíšenou pleť, zároveň podle internetových stránek i na dehydratovanou, z čeho se dá tak nějak vyvodit, že je na jakoukoliv. Krásně okurkově a svěže voní a dávkuje se pohodlně.

Horší už je její efekt. Make-up na tvářích odličuje dobře, ale i když nemám pleť nijak citlivou, chvíli po nanesení pálí. U očí je to úplně ztracený případ. Řasenku odlíčí jen z části – poměrně dost jí ale zůstalo na víčkách, tvářích a tak nějak všude (mnohem lepší je od Yves Rocher odličovač na oči s chrpou). Kdo pak používá kontaktní čočky nebo má oči celkově citlivější, jen se zaťatými zuby přežije štípání. Alespoň ale micelárka po zaschnutí nelepí.

Urban Veda Daily Facial Wash (20 ml, cestovní balení, cena v obchodě 269,- za 150 ml)

Zato Urban Veda si zařazení do přírodní krabičky rozhodně zaslouží, navíc netestuje na zvířatech. Zařazovány byly dvě dvojice produktů, vždy mycí gel a krém na obličej. Není jasné, jestli šlo o personalizaci, ale kupodivu u mě skončila zelená řada pro mastnější pleť. Jiné zákaznice pak dostaly moudrou pro pleť normální, která by měla bojovat proti pigmentovým skvrnám.

Zelený gel je antibakteriální a měl by hloubkově detoxikovat a čistit pleť. Spolu s tím prý snižuje počet černých teček a produkci mazu. O prvním slibu toho nejde po pár použitích mnoho říct, pleť ale rozhodně méně mastná byla – přibližně jako po gelu od Biodermy z řady Sébium.

Gel navíc nijak nepálil a příjemně chladivě voněl, obsahuje totiž mátu, mentol a tea tree oil. Možná by se hodila větší verze, protože při použití ráno i večer tato rychle zmizí, ale to už je detail.

Urban Veda Day Cream (10 ml, cestovní balení, cena v obchodě 499,- za 50 ml)

Ke gelu byl připojen i krém, opět na mastnější pleť. I tento by měl regulovat maz, a navíc stahovat póry. S těmi se tedy nic nestalo (ale zatím jsem ani nenarazila na krém, který by je skutečně stahoval), pleť ale byla po krému krásně matná několik hodin, přibližně jako po matujícím krému od Natura Siberica, který ovšem za stejný objem stojí o tři sta korun méně.

Vůně je oproti gelu jemnější a mentol v ní už není tak výrazný. Velikost balení je tentokrát tak akorát, u denních krémů je na zkoušení přesně takové množství ideální.

Kivvi Denní krém s maliníkovým olejem (1,5 ml, vzorek, cena v obchodě 724,- za 50 ml)

Kivvi je značka, na kterou se už na internetu pějí ódy. Otázka je, jestli si to zaslouží… Nu, krém je opravdu výborný, to bez debat. Narazila jsem už ale na několik, které měly podobný efekt, ale ceny nižší. Srovnat kvalitou a cenou by šel asi tak s krémem Sans Soucis.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Obsahuje maliníkový olej a výtažek z jablka, určený je pro normální, suchou a citlivou pleť. Má nádherný design – už jen ten pytlíkový vzoreček je krásně sladěný. Krém je navíc veganský a není testovaný na zvířatech. Na mastné pleti se nijak neleskne, alespoň pro mě ale zatím není úplně určený – měl by přinést mladší vzhled a méně vrásek.

Weleda Zklidňující tělové mléko (2×4 ml, vzorek, cena v obchodě 439,- za 200 ml)

Weleda je značka, u které jsem zatím nikdy nenarazila na jediný problém. Obzvlášť u produktů, které jsou určeny i na dětskou pokožku. To je případ i této nové řady, z níž byly přiloženy dva vzorečky zklidňujícího tělového mléka. Je bez parfemace a určeno je nejvíce na citlivou atopickou pleť. Obsahuje BIO kokosový a sezamový olej a například partiím na nohách udělal po holení moc dobře.

Jak poznat atopický ekzém? Poradíme také s léčbou!

Salcura Antiac Daily Face Wash (3 ml, vzorek, cena v obchodě 275,- za 150 ml)

Od Salcury jsme už řadu Antiac zkoušeli, tentokrát jde o nový mycí gel. Z jednoho použití, na které pytlíček vystačí, se toho ale moc říct nedá. Podobně jako gel od Urban Veda pleť hezky vysušil, ale nijak přehnaně. Na tvářích nijak neštípal ani nepálil.

Dále bylo ke krabičce připojeno několik papírových informací. Nejprve leták Weleda k nové řadě a malá kartička, na které byl přilepený krém od Kivvi. K tomu byly připojeny dvě slevy do Yves Rocher, a to 25% sleva do kosmetického salonu a 40% sleva na jakýkoliv výrobek (ovšem kromě těch se zeleným bodem, což je už bohužel taková tradice – ty má YR většinou nejlepší).

A co vy, jaká varianta Ladyboxu vám přišla domů? Je to tento měsíc spíš nadšení, nebo zklamání? A který výrobek vás nejvíc potěšil? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Ladybox v březnu 2014 s přírodní kosmetikou rozbouřil internet