Čínské dim sum knedlíčky se v zemi původu jedí jak ke snídani, tak i obědu nebo večeři. Nejedná se o jeden recept. Možností, jak si tyto knedlíčky připravit, je celá řada.
Čínské dim sum knedlíčky se liší tvarem, náplní i způsobem přípravy. Nejčastěji si je vybavíme napařované na bambusovém pařáčku, na jehož dně bývá banánový list (ale nemusí být). V základu se jedná o jemné těsto Won Ton, které se pak plní různými druhy směsí. Těsto se dá sehnat hotové nebo si ho můžete připravit sami.
Jak chutná koriandr a do jakých jídel ho použít?
Různý je také vzhled zabalení. Ať už jsou to typické měšce, ale také trojúhelníčky nebo třeba půlměsíčky. Dovnitř patří směs podle vaší fantazie a chuti, na vrch se polívají omáčkami. I ty mohou mít různou podobu. Obvykle to bývá sojová nebo třeba hoisin omáčka. Čínské dim sum knedlíčky se nejedí příborem, ale hůlkami.
Kouzlo knedlíčků spočívá v tenounkém těstu, které po uvaření musí zůstat mazlavé. Je potřeba dostatek zkušenosti a trpělivosti.
Čínské dim sum knedlíčky
Těsto Won Ton si můžete koupit hotové, případně si ho zkusit sami připravit.
Postup přípravy
- Smíchejte vodu s rozpuštěným vepřovým sádlem a přidejte hladkou mouku, škrob a vypracujte hladké nelepivé těsto. Vytvořte váleček, zabalte ho do potravinářské fólie a v chladu nechte odpočinout 1-2 hodiny.
- Krevety nasekejte najemno a přidejte ostatní ingredience.
- Těsto vyválejte zhruba na 2mm placku. Vykrajujte kolečka o průměru 6-8 cm.
- Na kolečko dejte trochu směsi, aby ho bylo možné uzavřít do podoby měšce. Kraje těsta opatrně spojte prsty.
- Hotové knedlíčky dejte na krátkou dobu do lednice, aby ztuhly a pak je vařte v páře podle velikosti asi 7-10 minut.
- Jako dresink se může použít sojová omáčka. Čínské dim sum knedlíčky nakonec posypte třeba sezamem a nasekaným koriandrem.