Severokorejky svůj úkol, jak se zdá, splnily a i když sotva Olympijské hry začaly, nechaly Spojené státy daleko za sebou.
Severokorejská reprezentace ve vší parádě
Tak je to tady, Olympijské hry začaly! Olympijští sportovci ze Severní Koreje však do Pchjongčchangu nepřijeli samotní. Doprovázejí je totiž ženy, přibližně 230 mladých a nádherných severokorejských žen, roztleskávaček a žádná z nich prý není nižší než 160 cm! A mimochodem, víte, jaký je ale rozdíl mezi Severokorejkami a jejich jižními „sestrami“? Že žádný, možná se budete divit…
Krásné Severokorejky a jejich armáda
Západní média tyto ženy označila za „armádu krásy“. Ve skutečnosti se však jedná o studentky pocházející z „lepších“ rodin z Pchjongjangu, které si cestu na olympijské hry zasloužily díky rodinné loajalitě straně, za hudební nadání a pak samozřejmě pro jejich krásu. Tento typ žen běžně režim vysílá do zahraničí při speciálních událostech, jelikož chce ukázat, že Severokorejky jsou nejkrásnější na světě.
Krásná severokorejská hudební skupina Moranbong
Slyšeli jste už o severokorejské dívčí hudební skupině Moranbong (v překladu Pivoňkový kopec)? Samozřejmě, i název skupiny souvisí s režimní propagandou, jelikož se jedná o oblast, kde se Kim Ir-sen svým projevem proti japonské okupaci zapsal do historie. Kapela vznikla v roce 2012 a členky do ní údajně vybral sám Kim Čong-un. A styl Moranbongu? Jedná se o pop rock kombinující vážnou i lidovou hudbu. Hity vás možná ani nepřekvapí, známé jsou skladby, jako Nemůžeme žít bez soudruha Kim Čong-una či Moje země je nelepší.
Severokorejské restaurace v zahraničí a krásné servírky
V zahraničí také existují Severní Koreou vlastněné restaurace, kam návštěvníci ani tak nechodí na dobré jídlo, jako spíše pro zážitek být obsluhován mladými severokorejskými číšnicemi a pozorovat jejich taneční a pěvecká představení.
Sexismus jako vyšitý
Severokorejský režim se prostě navenek snaží krásou před ostatním světem prezentovat, což vlastně u Severní Koreje není překvapující. Jak na tento severokorejský sexismus reaguje svět, potažmo Jižní Korea?
Postarejte se o to, abyste vyslali opravdu hezké Severokorejky…
Dnes je tomu 16 let, co se v jihokorejském městě Pusan konaly Asijské hry. Starosta města měl obavy z malého zájmu veřejnosti a tak jej napadlo oslovit někdejšího jihokorejského prezidenta Kim Te-džunga, aby u Kim Čong-ila zařídil vyslání nejen sportovců, ale i roztleskávaček. Požadavkem Kim Te-džunga bylo, aby se jednalo o opravdu krásné dívky, žádné šeredky.
Úspěch nejen Asijských her
A Kim Čong-il neposlal nic víc, než 288 nádherných Severokorejek. Jihokorejský prezident byl nadšen, stejně tak jako starosta města Pusan a Asijské hry? Asijské hry dopadly na jedničku, město vydělalo hezký balík peněz a Severokorejky se vryly pro jejich krásu veřejnosti nesmazatelně do paměti.
Olympijské hry jako celosvětový debut pro „Armádu krásy“
Tým severokorejských roztleskávaček se poprvé na veřejnosti objevil v roce 2002 právě na Asijských hrách v Pusanu. Krom toho však byl také přítomen v roce 2003 na Letní universiádě v Daegu a v roce 2005 na Asijském mistrovství v atletice v Inčchonu. Jenomže teď? Teď jde přeci o olympiádu, a to je velká sláva, celosvětový okamžik. Takřka celý svět severokorejské ženy zaregistruje.
Jihokorejky jsou otráveny propagandou KLDR
Jak to má ale současná generace Jihokorejců? Díky dostupnosti všemožných informací toho o severokorejském režimu vědí hodně a především pak jsou otráveni severokorejskou propagandou, kterou právě přestavuje vyslaná severokorejská ženská reprezentace roztleskávaček.
Severokorejské roztleskávačky jsou součástí sofistikované vládní propagandy, která slouží ke zlidštění nelidského a obtížně čitelného severokorejského režimu. Dle americké národní bezpečnostní analýzy znamená severokorejská participace na zimních olympijských hrách úmyslně zasazený klín mezi Spojené státy a Jižní Koreu, přičemž severokorejské roztleskávačky používá na rozptýlení pozornosti od svých politických záměrů.
Jako jedna Korea, alespoň v ženském hokeji
Jihokorejky jsou rozčarovány z rozhodnutí obou zemí, jež považují za sexistické, kdy se na poslední chvíli rozhodly spojit své ženské národní hokejové týmy, přičemž mužské hokejové reprezentace se toto rozhodnutí nijak nedotklo. Stejně jako Jihokorejky, vnímají i obyvatelé Jižní Koreje toto rozhodnutí vlády jako ránu pod pás. Petice však, jak se zdá, nic v tomto ohledu nezmohou.
Jihokorejské hokejistky jako obětní beránci
Kde je problém? Vždyť je to krok kupředu. Ani tak ne. Jde jen o politické gesto, mužského hokejového týmu se toto rozhodnutí nijak netýká. Pouze žen. Jihokorejské hokejistky tak mají oprávněný dojem, že jejich disciplína právě kvůli jejich pohlaví považována za nedůležitou. Část Jihokorejek byla tak připravena o svůj hokejový sen na olympiádě jen kvůli politice.
Jsou severokorejky hezčí než Jihokorejky?
Záleží hodně na vkusu. Zde platí, že není Korea jako Korea a není Korejka jako Korejka. Jak to, že mohou být tak rozdílné? Pro Jihokorejce jsou severokorejské ženy nádherné, exotické, tajemné, čisté a přirozeně krásné. I média je prezentují jako čisté a nevinné ženy, jako by to byly nějaké víly z hlubokých tajemných lesů a ne o elitní krásky z hlavního města.
Jihokorejky jsou zblázněné do plastických operací
Zkrátka, Severokorejky jsou v Jižní Koreji dávány za příklad přirozené korejské krásy, jelikož plastické operace jsou v Jižní Koreji obrovským byznysem a Jihokorejky plastickými operacemi na sobě rozhodně nešetří. Ovšem severokorejské ženy z vyšších kruhů mají za sebou také řadu zkrášlujících plastických operací.
Severokorejská krása dnes už není to co kdysi
A jak je tomu dnes? Ano, opět jsou všichni ze Severokorejek na Olympijských hrách v Jižní Koreji paf, včetně médií. Ale už to zkrátka není to, co to dříve bývalo. Naposledy krásné severokorejské dívky navštívily jih Koreje v roce 2005 a ta někdejší exotika se jaksi z těchto žen vytratila. Je to také možná tím, že v Jižní Koreji žije více jak 30 tisíc emigrantů a zřejmě se stalo, že právě touto asimilací se ta exotičnost ze Severokorejek pro Jihokorejce vytratila.
Ne všechny Severokorejky jsou symbolem čistoty
Jihokorejské televizní show se však stále snaží mystičnost a cudnost Severokorejek ve vyhnanství živit a bývají označovány jako „vyhnané krásy“, vypráví jejich životní příběhy a dokonce se Severokorejky často účastní v pořadech typu „svobodný muž“ hledá ženu, což na druhou stranu onu nevinnost Severokorejek podrývá.
Dvě zcela jiné Koreje
Teď už byste asi poznali rozdíl mezi Severokorejkou a Jihokorejkou. Taková typická Severokorejka působí skromným, spíše venkovským, dojmem v porovnání s Jihokorejkami, které jsou šik a vyzývavé.
Jihokorejky dostávají plastické operace darem
Ony výše zmiňované plastické operace jsou v Jižní Koreji hodně časté a vůbec není nikomu divné, že to je právě plastická operace, kterými rodiče obdarovávají své děti, když dokončí studia. Jihokorejské ženy tak často podstupují plastické operace nosu, který chtějí mít maličký, brady, kterou chtějí mít do tvaru „V“ anebo očí, které touží mít velké.
Je libo úprava koutků rtů do věčného úsměvu?
Poslední novinkou na poli plastické chirurgie se v Jižní Koreji stala operace koutků rtů, které se právě plastickou operací zvednou, aby byla vytvořena iluze jemného úsměvu.
Přirozená krása jako jediná možnost
Ne, že by Severokorejky plastickými operacemi pohrdaly, ale zkrátka většina z nich takové příležitosti k dosažení „dokonalosti“ nemá. Nic jiného jim tedy nezbývá, než přitahovat přirozenou krásou a jednoduchostí. Je pro ně taktéž velmi obtížné být in a následovat tak módní trendy ve světě, jelikož si nemohou moderní designérské oblečení jen tak mýrnyx týrnyx z pochopitelných důvodů dovolit.
Kim všude kam se podíváte
Zajímavostí je taktéž fakt, že severokorejské ženy musí nosit na oblečení odznak, kterým projeví loajalitu jejich vůdci a zemi. Právě z tohoto důvodu musí takový odznak nosit i nevěsta na svatebních šatech. Není tedy ani divu, že typickými svatebními fotkami je pózování před vůdcovými sochami. Konkrétní uniformy také naznačují úroveň vzdělání severokorejských žen – základní, střední či univerzitní.