Ženy, ale i muži se rádi zdobí. Jsou to různé přívěsky, prsteny, náušnice a piercing, který lze vidět na různých částech těla. Často můžeme spatřit piercing v ženském pupíku, v nose, obočí, rtu, ale také v jazyku je velmi oblíbený. Avšak zubaři piercing v blízkosti zubů neradi vidí. Proč?
Piercing do jazyku si lidé pořizují, aby své tělo nejen ozdobili, ale také to má další důvod. Líbání je s piercingem zajímavější a rajcovnější!
Piercing v jazyku může způsobit řadu problémů, jaké to jsou?
První problémy mohou nastat hned při propichování jazyka a následném hojení rány, která se hojit nemusí. Rána se hojí asi 6 týdnů a během té doby může rána hnisat, silně krvácet, v horších případech může dojít k dýchacím problémům.
Navíc k tomu, rána je velmi citlivá a může dojít k snadné nákaze, i přes dodržování přísné hygieny. Nejobávanějším onemocněním je žloutenka typu B a C.
Zubař vás rozhodně nepochválí
Spekulace, zda piercing v jazyku škodí zubům či nikoliv jsou oprávněné. Ano, piercing v jazyku, ale i ve rtu, není zubům prospěšný. Naopak, zuby ničí. Častým narážením piercingu do zubů, ať už při jídle nebo hraní si s ním, způsobuje poškození zubní skloviny. Poranit zuby ,můžou i šperky umělé, keramické nebo z pryskyřice!
Můžete si zuby natolik poničit, že se vám díky tlaku na zuby začnou zuby rozjíždět, a tak dojde k mezeře mezi zuby nebo úplné ztrátě zubu!
Máte amalgámové plomby? Nedivte se, že pociťujete nepříjemnou kovovou pachuť v ústech, ke které dochází, když se kov piercingu otírá o amalgán.
A to nemluvě o problémech při jídle nebo běžném polykání. Může i dojít k spolknutí části nebo celého piercingu (při spánku velmi nebezpečné!). Může vás i překvapit alergie na kov. Proto si piercing v jazyku pečlivě rozmyslete a raději se poraďte se svým stomatologem.